עוד תיק של המשטרה כנגד יוצאי אתיופיה קרס: לאחר שהיו עצורים 10 ימים ללא ראיות - שוחררו שני צעירים - 0404
+
עוד תיק של המשטרה כנגד יוצאי אתיופיה קרס: לאחר שהיו עצורים 10 ימים ללא ראיות – שוחררו שני צעירים 0404

עוד תיק של המשטרה כנגד יוצאי אתיופיה קרס: לאחר שהיו עצורים 10 ימים ללא ראיות – שוחררו שני צעירים

פרסום ראשון! שני צעירים ישראלים יוצאי הקהילה האתיופית כבני 20 ישבו במעצר עד היום וזאת מבלי שלמשטרת ישראל יש ראיות כלשהן נגדם. השניים, נעצרו בטענה שהציתו ניידת משטרה בקריית גת במסגרת מחאות הקהילה. צעיר אחד היה עצור במשך 10 ימים והצעיר השני במשך 9 ימים.

כפי שפורסם לראשונה בחדשות 0404, למשטרה לא היו ראיות, אלא רק טענות שבידיה ראיות – סרטונים, תמונות ועדויות. היא סרבה להציג אותם בדיונים בבית המשפט ובזמן הזה ניסתה להוציא הודאה מהעצורים, שהמשיכו להכחיש וטענו שאינם קשורים לאירוע.

בדיון האחרון המשטרה ביקשה להאריך מעצרם לטובת פעולת חקירה נוספת, אך גם שם כשלה המשטרה.

הבוקר, הבינה המשטרה כי אין בידיה ראיות וכי השניים מוחזקים לחינם במעצר, אך ביקשה את שחרורם בתנאים מגבילים. בדיון שנערך בבית המשפט באשקלון, הורה השופט על שחרורם המיידי ללא כל תנאים. במקביל, השופט אסר על השניים לקחת חלק בהפגנות עד 24 בחודש ועל אחד מהצעירים אסר לפרסם ברשת החברתית קריאות להפגנות בלתי חוקיות ב-60 הימים הקרובים.

עו״ד אביחי חג׳בי, פרקליטו של אחד מהצעירים, מסר בתגובה לחדשות 0404: ״מתחילת הדרך טענתי כי למרשי אין יד ורגל במעשים שיוחסו לו. לצערי התיק מוכיח, כמו עוד תיקים רבים, כי מעצרם של בני העדה האתיופית נעשה כלאחר יד. בימים הקרובים נשקול את צעדינו ובכללם הגשת תביעה כנגד משטרת ישראל״.

מהמשטרה נמסר בתגובה: ״בניגוד לנאמר בכתבה לא קיים כל קשר למוצאם של החשודים במעשה וכלל פעולות החקירה, תוך הארכת מעצרם מעת לעת בבית המשפט, נבעו מצרכים מקצועיים של חקירת מקרה בו נגרם נזק לניידת משטרה עת הושלכו לעברה בקבוקי תבערה.

צר כי בוחר סנגורו של אחד מהחשודים ליצור מצג שווא שכל כולו נובע ככל הנראה ממניעים פסולים תוך דיסאינפורמציה במידע אותו מוסר לכתבים״.