שלושה תושבי אום אל פאחם התחזו לאינסטלטורים שהגיעו לתקן תקלה שלא קיימת בבתי קשישים - 0404
שלושה תושבי אום אל פאחם התחזו לאינסטלטורים שהגיעו לתקן תקלה שלא קיימת בבתי קשישים דוברות המשטרה

שלושה תושבי אום אל פאחם התחזו לאינסטלטורים שהגיעו לתקן תקלה שלא קיימת בבתי קשישים

במשטרה הוגשו שתי תלונות לאחרונה על הוצאת כספים במרמה מקשישים ע"י התחזות לאינסטלטורים שהגיעו לתקן תקלה שלא קיימת. עפ"י דפוס הפעולה, נהגו החשודים להגיע לדירות של קשישים ברחבי תל אביב, להציג את עצמם כאנשי מקצוע ותוך יצירת מצג שווא של תקלה בצנרת בביתם, להציע להם את שירותיהם בתיקון התקלה תמורת תשלום.

עם קבלת התלונות ותחילת החקירה בתחנת ת"א צפון, הבין צוות החקירה כי מדובר בדפוס פעולה דומה שלפיו פעלו החשודים במספר רב של מקרים נוספים. תוך שימוש בפעולות חקירה מורכבות, הצליחו החוקרים להגיע לעוד כ-14 קשישים שהצעיר שבהם כבן 80, אשר נפלו קורבן למעשי העוקץ בסכומים של מאות ואף אלפי שקלים וחששו להתלונן פן יתנכלו להם.

בסיומה של חקירה ארוכה ומקיפה, נעצרו השבוע 3 חשודים, תושבי אום אל פאחם. בית המשפט האריך אתמול את מעצרם של שניים עד לתאריך 18.7.19 והחשוד הנוסף נשלח למעצר בית גם הוא עד 18.7.19 והחקירה נמשכת.

מהמשטרה נמסר: "עושק קשישים היא תופעה בזויה של ניצול אוכלוסיות מוחלשות. המשטרה תמשיך לפעול על מנת להתחקות אחר אותם נוכלים המנצלים את חולשתם של אוכלוסיות אלה לשם בצע כסף".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]