לאה גולדין עזבה בדמעות את הפגישה עם רה״מ: ״מטרת הפגישה הייתה להשתיק את המשפחות״ - 0404
+
לאה גולדין עזבה בדמעות את הפגישה עם רה״מ: ״מטרת הפגישה הייתה להשתיק את המשפחות״ הדס פארוש, פלאש 90

לאה גולדין עזבה בדמעות את הפגישה עם רה״מ: ״מטרת הפגישה הייתה להשתיק את המשפחות״

לאחר נתק ממושך של חודשים ארוכים נפגשה היום משפחת גולדין עם רה״מ נתניהו. בפגישה השתתפו גם משפחות שאול, מנגיסטו וא-סייד.

במהלך הפגישה, חצי שעה לאחר תחילתה, נשברה לאה גולדין ויצאה ממנה בדמעות לאחר שהבינה כי כל מטרת הפגישה היא לנסות להרגיע את המשפחות רגע לפני האירועים לציון 5 שנים למבצע צוק איתן.

בתחילת הפגישה הציע ראש הממשלה למשפחות להטיס אותן בשבוע לארה״ב על מנת שיקחו חלק באירוע טקסי במטה האו״ם בניו-יורק למען העלאת המודעות להשבת הבנים.

בטרם יצאה לאה גולדין מהפגישה התעמתה עם נתניהו ואמרה לו ״מעניין מדוע נזכרת בנו דווקא עכשיו, אחרי 5 שנים בהן לא עשית דבר. אנחנו לא צריכים נסיעה לניו יורק ומה שהצעת, כבר עשינו בעצמנו לפני שנתיים ובהצלחה מרובה״.

ממשפחת גולדין נמסר לאחר הפגישה: ״כינוס הפגישה היום והצעותיו של נתניהו לפעול בזירה הבינלאומית נועדו בראש ובראשונה על מנת להשתיק את אכזבת המשפחות, רגע לפני שמציינים 5 שנים למלחמת צוק איתן.

התחושה שלנו במהלך הפגישה הייתה שרה״מ עושה כל שביכולתו על מנת לצלוח בשלום את השבועיים הקרובים, במהלכן תתקיים העצרת הממלכתית ונציין 5 שנים לחטיפתו של בננו הדר.

שגם אחרי הפגישה הזו לא ברור לנו מדוע נתניהו אינו מתנה את השבת הבנים בכל המהלכים לשיקום ושדרוג עזה המתקיימים מידי יום והאם בכוונתו לעמוד בהבטחתו כי השבת הבנים תהיה חלק מההסדרה בעזה״.

מלשכת ראש הממשלה נתניהו נמסר כי ״לצד המאמצים של ראש הממשלה והמדינה להשיב את הבנים הביתה, רה"מ זימן את משפחות השבויים והנעדרים ללשכתו כדי להציג להם את ההצעה לדיון נוסף באו"ם בהובלת ארה"ב ובתיאום עם ישראל. ראש הממשלה מבין את כאב המשפחות וימשיך לעשות הכל כדי להשיב את הבנים הביתה״.