תיק עזרא נאויי: השופט דחה את כל בקשות הסנגורים למחיקת כתב האישום - 0404
+
תיק עזרא נאויי: השופט דחה את כל בקשות הסנגורים למחיקת כתב האישום עד כאן

תיק עזרא נאויי: השופט דחה את כל בקשות הסנגורים למחיקת כתב האישום

שופט בימ"ש השלום בירושלים, דוד גבאי, קבע היום (שלישי) כי משפטו של עזרא נאויי ימשך. השופט דחה את טענותיה של עו"ד לאה צמל וצוות ההגנה של נאווי אשר ביקשו מבימ"ש למחוק את כתב האישום כנגד נאווי, המואשם בכך שבמספר הזדמנויות מסר מידע אודות ערבים שהיו צדדים לעסקאות החזקת ומכר מקרקעין באזור דרום הר חברון, לידי כוחות הביטחון המסכל ברשות.

בין השאר דחה השופט את טענת עורכי הדין כי התיק נובע מרדיפה פוליטית "לנוכח חומרת החשדות הראשוניים, שנמצא להם חשד סביר מספר שהצדיק מעצר ממושך, על פניו מחליש את הטענה בדבר רדיפה פוליטית".

במהלך הקראת ההחלטה נאלץ השופט לעצור את הקריאה וזאת בעקבות הפרעה מעו"ד איתן פלג אשר מייצג את נאויי, לאחר הערה לעו"ד המשיך השופט בקריאת ההחלטה.

גלעד אך מנכ"ל ארגון 'עד כאן': "אנו מגבים את הפרקליטות במאבקה הצודק למיגור תרבות הרצח והאנטישמיות של מנגנוני הביטחון הערביים. התיק הזה מראה שיש שיתוף פעולה הדוק בין ארגונים אנטי ישראליים לבין הביטחון המסכל".

עו"ד צור פלק, יועמ"ש המתלוננים בתיק ארגון 'עד כאן', מסר: "אנו שמחים כי בית המשפט דחה את כל טענותיו של מר נאווי. אין ספק כי הבקשות הרבות של סנגורי הנאשם נועדו לדחות את בירור האמת וכתוצאה מכך את הרשעתו של נאווי בעבירות החמורות בהן נאשם. אנו מצפים מהפרקליטות ומבית המשפט להמשיך את התנהלות הדיון במהרה עד להרשעתו של נאווי בדין, ולאפשר לצדק להיעשות בקרוב".

כזכור, כתב האישום שהוגש על ידי פרקליטות מחוז ירושלים לבית משפט השלום בעיר, מייחס לנאווי עבירה לפי סעיף 7א(ב) לחוק יישום הסכם הביניים בדבר הגדה המערבית ורצועת עזה (הגבלת פעילות), האוסרת על אזרח או תושב ישראלי, להתגייס או לפעול בשירותם של גורמי המודיעין והביטחון של הרשות.

כתב האישום הוגש על דעת פרקליט המדינה בהתאם לתשתית הראייתית שהתגבשה בתיק, אותה סיפק ארגון 'עד כאן' לרכזי המודיעין במשטרה, כבר לפני שלוש שנים.
מדובר בחומרים שנאספו במסגרת תחקיר שערך הארגון בקרב ארגונו של נאווי, אשר במהלכו נחשפה פעילותו של נאווי בדבר הסגרת ערבים שמכרו קרקעות ליהודים לידי הביטחון המסכל הערבי.

בחומרים שהועברו למשטרה תועד נאווי מודה בפני עוזרו א', שיש לו קשר למותו של אבו חליל, ערבי תושב דרום הר חברון. נאווי מספר כי מסר את המידע לביטחון המסכל, ש"טיפל" באבו חליל, ולאחר מכן חלה אבו חליל ומת. "קיבל סטרוק והיה חולה, ומאשימים קצת אותי בזה.. יש לי יד בזה. העברתי את זה לביטחון המסכל, אין לי פה סנטימנטים".

כמו כן, סיפר נאווי לא' כי כבר מספר פעמים שמסר את פרטיהם של מוכרי קרקעות ומתווכים שמתקשרים אליו לידי שירותי הביטחון הערבים. נאווי מסביר בשיחה כי כדי למנוע מכירת קרקעות ליהודים הרשות הורגת את מוכרי הקרקעות הערבים, ומאלצת בעלי אזרחות ישראלית לעזוב את הארץ. נאווי תועד אומר כי "..(הרשות) תופסת אותם, הורגת אותם. לפני שהיא הורגת אותם היא מרביצה להם הרבה, מענים אותם. קודם זובור אחר-כך גזנגה..".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com