ראש מועצת שומרון מאיים בפנייה לבג"ץ באם פיקוד מרכז לא יסיר שלט לזכרו של מחבל - 0404
+
ראש מועצת שומרון מאיים בפנייה לבג"ץ באם פיקוד מרכז לא יסיר שלט לזכרו של מחבל רועי חדי

ראש מועצת שומרון מאיים בפנייה לבג"ץ באם פיקוד מרכז לא יסיר שלט לזכרו של מחבל

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן ומועצה אזורית שומרון שלחו הבוקר (שני), באמצעות משרד עורכי דין ווינברגר ברטנטל, מכתב התראה למנכ"ל משרד הבטחון אודי אדם, לפני פנייה לבג"ץ לאחר שפיקוד מרכז הודיע במכתב לאלמנתו של הרב אחיעד אטינגר הי"ד כי אין בכוונתם להסיר את השלט שהוצב בכפר ברוקין שבשומרון לזכרו של המחבל שרצח את הרב אטינגר, זאת לדבריהם משיקולי: "סדרי עדיפויות".

במכתב ההתראה נכתב: "הגישה בה נקטתם במכתבכם ובפועל, מהווה התעלמות ממעשה ההסתה לטרור ומחזקת את התומכים במעשי הטרור… באי תגובה ואכיפת החוק, יש כדי להביא לזילות החוק, זאת בנוסף לזילות בחיי אדם, הנובעת באופן ישיר ממעשי המחבל, וממעשי אותם הגורמים האחראים על תליית השלט, שכל מטרתו להאדיר ולשבח מעשה פשע".

הרב אחיעד אטינגר נרצח בפיגוע משולב בחודש מרץ האחרון, זאת לאחר שעל פי התחקיר הצה"לי, הרב אטינגר על אף שלא היה חייב, חתר למגע עם המחבל והצליח למנוע הרג נוסף.

בכפר הערבי ברוקין, בו התגורר המחבל, הציבו שלט לזכרו. ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן הורה בסוף חודש מרץ ליישובי גוש מערבא שלא לאפשר כניסת פועלים ערבים לעבודה מהכפר ברוקין, וזאת לדבריו משום ש"אוכלוסיה תומכת טרור לא תעבוד אצלנו".

דגן: "ההודעה של פיקוד מרכז, לאלמנה שסילוק שלט לזכרו של רוצח בעלה בכפר ערבי הנמצא בשליטה ישראלית מלאה (שטח7 c) אינו אפשרי "משיקולים של סדרי עדיפויות" הוא הזוי ולא מקובל.

ההתעלמות התמוהה מהסתה ברורה במרכז כפר בשליטה ישראלית מעודדת טרור, מפקירה את בטחון התושבים, ילמד כל ילד ערבי ביו"ש שהטרור משתלם. לא רק שמחבלים מקבלים משכורות, אלא גם שלטי הנצחה על "גבורתם". אנחנו דורשים הסרה מיידית של השלט המעודד הסתה על פי רוח החוק כנגד הסתה".

תמר אטינגר, אלמנתו של הרב אטינגר: "אני מוחה בזאת בשמי ובשם משפחתי על אוזלת ידה של מערכת הביטחון בהחלטה השגויה להשאיר על מקומו את שלט הרחוב עם דם המחבל ימך שמו, שרצח את בעלי, הרב אחיעד אטינגר ואת החייל גל קיידאן ה' יקום דמם. זהו אינו עוד שלט תמים – זה עידוד מוצהר לטרור!

זוהי תמיכה מופגנת של משפחתו ובני כפרו במעשיו! חובה על מערכת הביטחון להסיר שלט זה כחלק מהרתעה וכמאמץ למנוע את הפיגוע הבא. באי הסרתו, מערכת הביטחון בעצמה מעודדת ותומכת, גם אם פסיבית, בטרור".