ראש העיר ר״ג התבקש להסיר שלט הפוגע ברגשות הציבור ובמקום זאת העלה שאלה בנושא בפייסבוק - 0404
+
ראש העיר ר״ג התבקש להסיר שלט הפוגע ברגשות הציבור ובמקום זאת העלה שאלה בנושא בפייסבוק פייסבוק כרמל שאמה הכהן

ראש העיר ר״ג התבקש להסיר שלט הפוגע ברגשות הציבור ובמקום זאת העלה שאלה בנושא בפייסבוק

במקום להקשיב לתושבי העיר שלו ולבחון את הבקשה בדרך המקובלת, באמצעות היועץ המשפטי של העירייה, החליט ראש העיר רמת גן, כרמל שאמה הכהן, לפרסם סקר בפייסבוק ולשאול את הציבור – ציבור שרובו כלל אינו מתגורר ברמת גן.

שאמה הכהן ציין כי התקבלה פנייה להסיר שלט פרסום שהוצב בעיר ובו נראים גבר ואשה בבגדי ים. שאמה הכהן העלה פוסט לרשת החברתית פייסבוק וביקש מהגולשים לקבוע האם השלט ראוי או לא.

שאמה הכהן כתב: ״הוגשה אלי בקשה להסרת השלט בתמונה תוך הפניה לסעיף החוק שאוסר הצבת שלט חוצות שיש בו חשיפת חלקי גוף המביאים לפגיעה ברגשות הציבור. רגשות הציבור הם דבר רחב שניתן לפרשנות בלי סוף, אבל בזכות פייסבוק באפשרותי לקבל תוך כמה שעות אלפי תשובות מהציבור. הצביעו האם לדעתכם השלט פוגע ברגשות הציבור ויש להסירו או שהוא סביר ויש להשאירו״?

מיותר לציין ששאמה הכהן לא יכול לבחון מה חושבים תושבי עירו. ״ישראל חופשית״ הנתמכת ע״י הקרן לישראל חדשה ונלחמת בשבת מיהרה לשתף את הפוסט ובכך קראה לגולשים בדף הפייסבוק שלה להצביע. בדף של ״ישראל חופשית״ תמיכה מלאה לפגיעה בשבת ובכל הקשור בדת.

שאמה הכהן, שלו אחריות ציבורית כנבחר ציבור, יודע שיש אזרחים שהשלט הזה פוגע בהם, אך הוא גרם להפיצו בשטח נרחב יותר. מן הסתם, אלה שהשלט פוגע בהם, אינם מביטים בו ולעולם לא יוכלו להצביע בסקר של ראש העיר.

פייסבוק