נתניהו בשומרון: "בכל תכנית מדינית לא אאפשר עקירה של אף יישוב ואף מתיישב" - 0404
+
נתניהו בשומרון: "בכל תכנית מדינית לא אאפשר עקירה של אף יישוב ואף מתיישב" רועי חדי

נתניהו בשומרון: "בכל תכנית מדינית לא אאפשר עקירה של אף יישוב ואף מתיישב"

ראש הממשלה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו נשא דברים הערב (רביעי) באירוע 40 שנה למועצה האזורית שומרון. באירוע, שהתקיים באמפיתיאטרון ברבבה שבשומרון, חגגו כ-6000 בני אדם.

נתניהו: "קחו התחייבות – לא מוגבלת בזמן: אנחנו לא ניתן לעקור אף יישוב מארץ ישראל בשום תכנית מדינית. אנחנו לא עוקרים אנשים – גמרנו עם השטות הזו. ישראל בהנהגתי לא חזרה ולא תחזור על שגיאות העבר.

העובדה שאנחנו על הרכסים האלה, מאפשרת לנו להגן על המדינה כולה ולהבטיח את הביטחון והיציבות באזור. אילו השומרון לא היה בידינו, כל מקום היה נתון בסכנה ברורה ומיידית. אלה העקרונות המרכזיים שלנו. זו מולדתנו וארצנו. אנחנו נמשיך לפתחה ולבנותה.

בכל תכנית מדינית לא אאפשר עקירה של אף יישוב ואף מתיישב. צה"ל ימשיך לשלוט בכל השטח מערבית לירדן בקעת הירדן. אני גם לא מבדיל בין גושי ההתיישבות לנקודות ההתיישבות הבודדות. כל נקודת יישוב כזאת היא ישראלית מבחינתי. בימים אלו אני פועל להכרה בין לאומית בעקרונות הללו".

ראש המועצה, יוסי דגן: "זה הזמן להחיל ריבונות! לא רק על הישובים המהווים רק 3% מהשטח אלא על כל השטח. אנחנו סומכים עליך ראש הממשלה, ועל כן נפעל שתבחר, שאתה תהיה כתמיד שומר נכסי צאן הברזל של העם היהודי: קבר יוסף, מזבח יהשע בן נון, ממלכת ישראל הקדומה שומרון העתיקה".

דגן התייחס לתוכנית המדינית של טראמפ ואמר: "בכל תוכנית מדינית ברור וזו דרישתנו, שיהודה ושומרון תשאר לנצח בידי מדינת ישראל", בנוסף קרא דגן לרה"מ להעביר לאחר הבחירות (בהנחה שייבחר) את החוק לביטול חוק ההתנתקות: "למחוק את אות הקין הזה מספר החוקים של מדינת ישראל".

 

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com