ירושלים ״מנצחת״ את יהודה ושומרון: עלייה דרמטית בכמות פיגועי האבנים והתבערה בבירת ישראל - 0404
ירושלים ״מנצחת״ את יהודה ושומרון: עלייה דרמטית בכמות פיגועי האבנים והתבערה בבירת ישראל מייק מנדלסון

ירושלים ״מנצחת״ את יהודה ושומרון: עלייה דרמטית בכמות פיגועי האבנים והתבערה בבירת ישראל

מערכת הביטחון ומשטרת ישראל ממשיכות להעלים מהציבור מידע קבוע, על בסיס יומי, של פיגועי אבנים, זיקוקין ובקבוקי תבערה המבוצעים ע״י מחבלים בירושלים ובעוטף עיר הבירה של ישראל.

מידי יום מנסים ערבים לרצוח יהודים בירושלים. כך למשל, עם ישראל לא זכה לדיווח מהמשטרה על אירועי אתמול בירושלים: ירי זיקוקין לעבר כוחותינו בעיסאוויה. שוטרים הגיבו בירי אמצעים לפיזור הפגנות ואף פגעו בברכו של מחבל שירה זיקוקין. ליד מעבר שועפט תקפו ערבים את עמדת הפילבוקס בבקבוקי תבערה. עם ישראל לא זכה לדיווח משטרתי גם על אירועי שלשום: זיקוקין בכינון ישיר לעבר כוחותינו בעיר דוד ומצבור בקבוקי תבערה שהוכן במקום לתקיפת כוחותינו. אלה רק דוגמאות מאירועי היומיים האחרונים בירושלים וסביבותיה. היו עוד אירועים, אבל כולם מועלמים מהציבור ומפורסמים רק במקום אחד בישראל: בחדשות 0404.

ירושלים, הופכת במהירות למובילה בכמות פיגועי האבנים והתבערה. בימים מסוימים נרשמים יותר פיגועי אבנים, תבערה וזיקוקין בבירת ישראל, מאשר בכל יהודה ושומרון.

אוטובוסים חוטפים אבנים ושמשות מנופצות. זה קרה גם השבוע בירושלים, אבל המשטרה לא דיווחה לציבור. גם רכב פרטי ספג ושמשתו נופצה. שמעתם על כך מהמשטרה? ברור שלא.

מדובר באותה משטרה שממהרת להוציא (הבוקר) הודעה לתקשורת על ריסוס כתובות ופגיעה בכלי רכב בכפר דיר קדיס ועל הערכותה לכניסה למקום ואשר לא מדווחת על אירועים רבים בכל יום ואף לא מתכוונת להכנס למקום. זו אותה משטרה שעד לרגע זה ולמרות שחלפו כשלוש שנים וחצי, לא נכנסה לחלחול כדי להביא את מציתי ספרי הקודש בבית הכנסת בכרמי צור. אותה המשטרה נכנסת היום לדיר קדיס אבל מדלגת מזה שנים על חקירת האירוע בחלחול.

בשנים האחרונות ספג ביתו של אריה קינג במעלה הזיתים בירושלים יותר מ-200 בקבוקי תבערה. גם בשבוע שעבר הוא חטף חמישה. חלקם התלקחו במרפסת הבית. שמעתם משהו מהמשטרה? לא הודעה, לא חקירה ולא התארגנות לכניסה לכפר. שום כלום. מיותר לציין שקינג נבחר ציבור ומשמש חבר מועצת העיר ירושלים, אבל גם זה לא מעניין את משטרת ישראל.

ברשותנו מאות דוגמאות של התעלמות קבועה של משטרת ישראל מפיגועים המבוצעים ע״י ערבים, לעומת כיסוי כמעט מלא  לכל אירוע המיוחס לביצוע יהודי.

כאשר לא מטפלים ולא מדווחים לציבור – התוצאה ברורה: המחבלים ממשיכים לפגע כמעט באין מפריע.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: ״לא ברור לנו על סמך מה מבוססים הנתונים שהוצגו בכתבה, אולם נדגיש כי בניגוד מוחלט לנטען, הנתונים שבידי המשטרה מעידים דווקא על ירידה משמעותית של עשרות אחוזים מאז תחילת השנה באירועים מהסוג הזה בירושלים. משטרת ישראל פועלת מדי יום ולילה נגד מידיי אבנים ובקבוקי תבערה באזור ובכל מקום אחר ברחבי העיר. במהלך השנים האחרונות המשטרה מבצעת פעילויות רבות, גלויות וסמויות, שתכליתן סיכול ומניעה של יידויי אבנים ובקבוקי תבערה, פעילות שמובילה פעמים רבות למעצר חשודים והעמדתם לדין.

משטרת ישראל תמשיך לפעול בנחישות בכדי לעצור מפירי סדר ופורעי חוק באזור, הכל במטרה לשמור ולהגן על התושבים מכל איום או מטרד המפריע לשגרת חייהם״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]