מפריחים את השממה: קק"ל חונכת פארק אופניים חדש במצפה רמון - 0404
+
מפריחים את השממה: קק"ל חונכת פארק אופניים חדש במצפה רמון אבי לין, מערך הסברה בקק"ל

מפריחים את השממה: קק"ל חונכת פארק אופניים חדש במצפה רמון

בשורה לציבור הרוכבים: טרנד פארק ה"פאמפטרק" מגיע לדרום. קק"ל הקימה פארק לרכיבה אתגרית במצפה רמון, הפארק יהווה אטרקציה תיירותית ומוקד לפעילות ספורטיבית בשעות הפנאי 

קרן קימת לישראל חנכה בסוף השבוע האחרון פארק אופניים "פאמפטרק" חדש במצפה רמון. הפארק יהווה אטרקציה תיירותית ומוקד לפעילות ספורטיבית מהנה ובטיחותית בשעות הפנאי ובכך יעשיר את מגוון פעילות הפנאי ביישוב המדברי המרוחק מהערים הגדולות ומרכזי הפעילות. הפרויקט מנציח את זכרו של מיטק גרוכר, שורד שואה ותורם של קק"ל שבדיה. את הלוט מהשלט הסירו שתי בנותיו של גרוכר שהגיעו ארצה בכדי לראות את הפרויקט המוגמר. 

מסלולי רכיבה לכל הגילאים והרמות

הפארק הוקם בעלות של מעל 600,000 ₪, ויכלול בתוכו מסלול רכיבה מעגלי באורך של 80 מטר, אשר מבוסס על לולאת עפר רציפה הכוללת תלוליות וסיבובים מוגבהים, ומתאים ללימוד ואימון יעיל של מיומנויות רכיבה יסודיות בסביבה סטרילית ובטוחה וכן התנסות ברכיבה בתנאי שטח מאתגרים. הפארק כולל מסלול רכיבה לכל הגילאים והרמות, מתקני מיומנויות אופניים מעץ ואבן, מתקנים להעמדת האופניים, ספסלים וראות ירוקות. 

אבי לין, מערך הסברה בקק"ל

 

שדרוג איכות החיים בדרום ופיתוח מקומות פנאי

יו"ר קק"ל דניאל עטר: "כחלק מעשייתה הרבה של קק"ל לפיתוח ערים בפריפריה ובנגב בפרט, ההשקעה בפארקים ומקומות פנאי עבור כלל האזרחים הינה נדבך מהותי בשדרוג חייהם של תושבי הדרום.

אין לי ספק כי הפאמפטרק החדש במצפה רמון ישמש היטב את תושבי המקום ויהווה מוקד משיכה לחובבי אופניים ולמשפחות גם מערים רחוקות יותר ברחבי הארץ.  הפעולות הללו מתווספות לתוכנית נרחבת של קק"ל , תכנית '2040' שמטרתה לקדם התיישבות של כמיליון וחצי ישראלים ביישובי הנגב והגליל".

אבי לין, מערך הסברה בקק"ל

 

מוקדי תיירות ספורט ונופש לרווחת תושבי הדרום

בעשור האחרון, קק"ל פיתחה רשת של שבילי אופניים וסינגלים מגוונים, בדרגות קושי שונות ברחבי הארץ באורך של עשרות ק"מ. שבילי האופניים הוקמו מתוך המחויבות התמידית של קק"ל לפיתוח מוקדי פנאי, תיירות, ספורט ונופש לרווחת התושבים, המטיילים ורוכבי האופניים החובבניים והמקצועיים כאחד.

בפיתוח מסלולי האופניים השונים דואגת קק"ל לשמור על ערכי הטבע, הסביבה והנוף ובד בבד לספק לרוכבי האופנים חווית רכיבת שטח מסודרת ובטוחה. בנוסף לכלל שבילי האופניים הקימה קק"ל מסלולי פאמפטרק ייחודיים המאפשרים התנסות ברכיבה בתנאי שטח מאתגרים ומהווים מוקד משיכה לרוכבי אופניים בכל הגילאים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com