לאחר המחאה הענקית ואלפי ביטולי מנויים: מפעל הפיס יפסיק את המימון לפסטיבל "דוק אביב" - 0404
+
לאחר המחאה הענקית ואלפי ביטולי מנויים: מפעל הפיס יפסיק את המימון לפסטיבל "דוק אביב" תנועת "אם תרצו"

לאחר המחאה הענקית ואלפי ביטולי מנויים: מפעל הפיס יפסיק את המימון לפסטיבל "דוק אביב"

לאחר המחאה הענקית, שפורסמה לראשונה בחדשות 0404 ובהאולפן הפתוח בערוץ 20, במסגרתה אלפים רבים ביטלו את המנויים, דירקטוריון מפעל הפיס החליט להפסיק את מימון הפרס לפסטיבל "דוק אביב".

באשר לסרט הזוכה בפסטיבל, 'לאה צמל – עו"ד', המספר את סיפורה של עורכת הדין שייצגה מחבלים רוצחים ושמאלנים קיצוניים, ובגללו החלה המחאה – נושא הזכייה יבחן במפעל הפיס באמצעות ייעוץ משפטי.

על פי ההערכות, מאז תחילת המחאה, עשרות אלפי אנשים ביטלו את המנויים שלהם במפעל הפיס. ממפעל הפיס נמסר כי: "דירקטוריון מפעל הפיס קיבל החלטה להמשיך ולחזק את תקציב האמנות והתרבות לטובת הרשויות המקומיות. בנוסף, הוחלט להפסיק את מימון הפרס לסרט הזוכה בפסטיבל "דוק אביב" בעתיד. ולבחון את נושא הזכייה הנוכחית באמצעות ייעוץ משפטי".

פורום "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות: "אנו מברכים את מפעל הפיס על החלטתם הנכונה. חבל שהנהלת הארגון לא השכילה למנוע מלכתחילה את הענקת הפרס ליוצרים שמציגים את דמותה של מי אשר מגנה יום יום ושעה ושעה על הרעים שבאויבי ישראל. ביטול של אלפי מינויי פיס הוביל ככל הנראה להחלטה.

זהו ניצחון השפוית וניצחון ההגיון הבריא. פורום "בוחרים בחיים" יחד עם תנועת "אם תרצו" ימשיכו להוות חוד החנית בעמידתם האיתנה נגד כל מי שמבקש לפגוע במדינת ישראל בחיילי צה"ל ובמשפחות השכולות. מחאתו הגדולה של עם ישראל הוכיחה שדם ילדנו אינו הפקר".