שר החינוך משיב לעוצמה יהודית: "הדלת לא סגורה בפני אף אחד. אנחנו עומדים בהסכמים" - 0404
+
שר החינוך משיב לעוצמה יהודית: "הדלת לא סגורה בפני אף אחד. אנחנו עומדים בהסכמים" פלאש 90

שר החינוך משיב לעוצמה יהודית: "הדלת לא סגורה בפני אף אחד. אנחנו עומדים בהסכמים"

שר החינוך, הרב רפי פרץ, נאם הערב (שלישי) בטקס קבלת תואר ראשון ל-600 מורים חדשים במכללת אורות ישראל ברחובות והתייחס לועידת בחריין ולסערת עוצמה יהודית הטוענת כי הרב ושאר חברי איחוד מפלגות הימין, לא עומדים בהסכמים עם עוצמה יהודית.

הרב פרץ: "אנחנו נמצאים בתקופת בחירות חדשה. נמצאים עכשיו בתקופה פוליטית לא פשוטה. תקופה שמחייבת את כולנו לאחד את השורות. עם אחד אנחנו ולפעמים בזמן של בחירות אנחנו שוכחים ומחדדים את הצדדים השונים. יש לנו אחריות גדולה לאחדות, אחריות גדולה לשפה הנקיה ואחריות גדולה לחבר את השורות.

לצערי הרב מאשימים אותנו שאנחנו לא עומדים בהסכמים, אנחנו מאוד עומדים בהסכמים, אנחנו רוצים ומעוניינים לחבר את השורות יש מה שנקרא חוק נורווגי שתכננו להתפטר כדי שאחרים יכנסו לכנסת, זה לא יוצא לפועל מסיבות נוספות משפטיות שלא מוציאות את הדברים לפועל. לצערנו הרב אבל אני חוזר ואומר הדלת לא סגורה בפני אף אחד, כולנו ביחד".

בעניין השריפות הרבות בעוטף על רקע פתיחת הועידה בבחריין אמר, "לצערי הרב כשאני חוזר הביתה, וכשאני יוצא בבוקר מוקדם אני רואה את השדות החרוכים אני רואה את זה, היום 14 שריפות, אתמול 15 שריפות, אנדרטה של אסון המסוקים נשרפה אתמול, משפחות שזה היה לזכר הילדים שלהם שנפלו באסון. לי כואב הלב.

במקביל יושבים הערב בבחריין מדברים על כל מיני הסכמים במזגנים, אנחנו צריכים לדעת ששום דבר לא יזוז עד שאנחנו לא נכריע את החמאס ונגרום להם להפסיק עם כל האכזריות הזאת. שריפת השדות שלנו וההתייחסות הנלוזה הזאת. אנחנו צריכים לדעת את הדבר הזה ולפעול כך".

על האופן בו הוא רואה את המחנכים בישראל אמר: "בראש ובראשונה מי שעוסק בחינוך צריך להאמין בתלמידים שלו. צריך להאמין שהם מסוגלים ובמיוחד שהם ראויים. שהם ראויים. ואיפה שאתם תגעו בכל מקום בכל בית ספר כל תלמיד שתגעו בו תדעו שהוא ראוי להיות מנהיג גדול להוציא מתוכו את התכונה הישראלית המיוחדת שלנו והתפקיד שלנו זה לעזור לו להוציא את זה מן הכח את הפועל".