נמשך גל ביטולי מנוי במפעל הפיס - האזינו לשיחה שקיים אב שבתו נרצחה בפיגוע - 0404
+
צילום: ערוץ 20

נמשך גל ביטולי מנוי במפעל הפיס – האזינו לשיחה שקיים אב שבתו נרצחה בפיגוע

אזרחים רבים מבטלים מנויים למפעל הפיס. גל הביטולים החל אמש, לאחר מחאה שפרצה ברשת החברתית ופורסמה כאן בחדשות 0404, בערוץ 20 ועוד.

המחאה באה בגין תמיכה כספית לסרט על עו״ד לאה צמל, המייצגת מחבלים.

בין המבטלים, הורים שכולים, בעלי עסקים שנתנו עשרות כרטיסים חודשיים במתנה לעובדים ואזרחים רבים, בהם גם מנויים בני עשרות שנים במפעל הפיס.

צבי דוד, אביה של קטי זכרה לברכה, שנרצחה ע״י מחבלים, יצר היום קשר עם מפעל הפיס, הודיע כי הוא נפגע איבה ואינו מוכן להמשיך ולתת מכספו למפעל הפיס שממן את הסרט. דוד הבהיר כי ביטל: ״בגלל שאתם מממנים נציגה שמייצגת מחבלים. הבת שלי נרצחה בפיגוע״. (האזינו לשיחה).

לחדשות 0404 הגיעו הודעות רבות מאוד על ביטולי מנוי. איש עסקים ציין כי הוא מבטל 72 מנויים שקיבלו ממנו עובדיו ויעניק להם מתנה קבועה אחרת. הפעיל החברתי, רן כרמי בוזגלו, ביטל את המנוי וחתך את הכרטיס והפיץ מחאה ברשת.

האזרח רפאל פרידמן ביטל את המנוי וצירף מכתב כואב: ״צר לי להודיע, כי בעקבות תמיכתכם בפרקליטת השטן הגב׳ לאה צמל – אין לי עניין לממן בכספי הדל (אף אם בעקיפין) מרטשי אנשים, נשים, ילדים וטף (בעריסותיהם), במסעדות סבארו ואביב, בדולפינריום, בקווים 5 ו-35 ובמלון פארק ובית הכנסת בהר נוף״.

פרידמן הוסיף וכתב למפעל הפיס: ״לכשתשובו לשפיות אנושית בסיסית ותזכרו באיזו מדינה אתם חיים ומה ערך לחיי אדם בכלל ויהודי בארצו (הח״מ הוא בן לבוגר אושוויץ) – נוכל לשוב ולשקול את חידוש השתתפותי במפעל שהיה פעם לאומי ויהודי״.

ממפעל הפיס נמסר לחדשות 0404 בתגובה: ״מפעל הפיס הוא הגוף המשמעותי ביותר בכל הקשור לתמיכה ועידוד התרבות, האמנות והיצירה בישראל. בין היתר מממן מפעל הפיס את פרס אופיר, פרס ספיר, פרס לנדאו וכן את הפרס הראשון בפסטיבל דוקאביב. המשותף לכל אלו הוא שבכולם ללא יוצא מן הכלל, ועדות בלתי תלויות הן שקובעת את הדירוג של היצירות ובוחרות את המנצחים״.