המנהיגים הערבים שיצאו לוועידה בבחריין הגיעו קודם לוועידה עם ראש מועצת שומרון: "דואגים לעתיד הילדים" - 0404
+
המנהיגים הערבים שיצאו לוועידה בבחריין הגיעו קודם לוועידה עם ראש מועצת שומרון: "דואגים לעתיד הילדים" רועי חדי

המנהיגים הערבים שיצאו לוועידה בבחריין הגיעו קודם לוועידה עם ראש מועצת שומרון: "דואגים לעתיד הילדים"

מפגש מתחת לרדאר: מנהיגים ערבים אשר יצאו הבוקר (שני) לוועידת בחריין – הפסגה הכלכלית אותה מארגן הממשל האמריקני בדרך לתוכנית השלום, הגיעו להפגש עם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, קודם ליציאתם מהארץ, בכדי לדון בנושאי הוועידה.

הצדדים הדגישו כי כל אחד מהם, מטרתו דאגה לעתיד ילדיו ומציאת דרך של שיתוף פעולה כלכלי בין המתיישבים לערבים המתגוררים ביו"ש, כך שיוכלו לחיות זה לצד זה ברווחה. הפגישה הנה המשך לרצף פגישות וקשרים שמקיים ראש המועצה עם ההנהגה המקומית הערבית, בכדי לייצר אלטרנטיבה לדרך הטרור של הרשות וליצירת שיתופי פעולה כלכליים שיביאו לרווחה.

בין השאר נפגש דגן עם אשרף ג'עברי שיצא הבוקר לבחריין ועם גורמים נוספים שביקשו לשמור על חסיון שמותיהם. קודם לכן הגיע דגן לחברון לסעודת איפטאר בביתו של ג'עברי, וכן הגיע עם השייח תמימי מרמאללה לפגישות בבית הלבן ובקונגרס. כולן בנושא השלום הכלכלי.

דגן אמר לג'עברי: "אני שמח שבאת לכאן. בשנים האחרונות אנחנו רואים שייחים ומנהיגים ערבים שפועלים כדי לייצר חיבור אמיתי בין ערבים ליהודים ביהודה ושומרון. יש בינינו מחלוקות אך אנחנו מכבדים זה את זה. ואם הקב"ה שם אותנו כאן באותה אדמה, אנחנו צריכים לראות איך מכבדים אחד את השני ואיך לא הורגים אחד את השני. מה שקורה בבחריין יכול להיות רצוי. פעם ראשונה לא עושים הסכמים בין פוליטיקאים שמנותקים מהשטח, אלא שמים דגש על השטח, על שיתופי פעולה כלכליים – מה שיכול להביא את השלום, משם זה יכול להתחיל".

ג'עברי אמר לדגן בפגישה: "אנחנו מעוניינים באיזור תעשייה גדול כפי שיש בברקן, לבנות בית חולים בחברון. 25 שנה עברו מאז הסכמי אוסלו. מה התוצאות? רק דם. צריך לדבר על איך אנחנו נחיה. מה יהיה העתיד לילדים שלנו, שלא יחיו כמו שאנחנו חיים. שיהיה מצב כלכלי חזק ושתהיה להם פרנסה".