איגוד רבני ארה"ב (כ-1,000 רבנים) מגבה ההחלטה בנושא הכותל: "הרפורמים גורמים נזק חמור לעם היהודי" - 0404
+
איגוד רבני ארה"ב (כ-1,000 רבנים) מגבה ההחלטה בנושא הכותל: "הרפורמים גורמים נזק חמור לעם היהודי" מאור נידם

איגוד רבני ארה"ב (כ-1,000 רבנים) מגבה ההחלטה בנושא הכותל: "הרפורמים גורמים נזק חמור לעם היהודי"

לאט לאט האמת יוצאת אל האור. כזכור, בחדשות 0404 פורסם לראשונה כי יהודים רבים בארה"ב ובצרפת מבהירים כי ארגוני "יהדות התפוצות" אינם מייצגים אותם וכי הרעש התקשורתי שנעשה בישראל בנושא מתווה הכותל – הוא שקרי ומוטה.

כעת, מגיע חיזוק רשמי נוסף לדברים והפעם מארגון הרבנים של אמריקה – ארגון ותיק שקיים יותר מ-70 שנה ובו חברים קרוב ל-1,000 רבנים אורתודוקסים. אתר כיכר השבת פרסם מסמך שהפיץ הארגון ובו מסר חד וברור לראש הממשלה ולרבנות בישראל ולפיו יהדות אמריקה תומכת לחלוטין במתווה הנוכחי בכותל ועומדת מאחורי ההחלטה שלא לתת דריסת רגל לרפורמים במקום.

במכתב צוין כי, "איגוד הרבנים מביע תמיכתו ברבנות הראשית שכל התפילות וענייני הדת בכותל וסביבתו צריכים להיות ע"פ ההלכה והמסורת היהודית. הארגון מברך את ראש הממשלה בנימין נתניהו על הגנת המסורת היהודית בכותל המערבי ועל שאינו מקבל דרישות שונות מגורמים זרים. הארגון מתפלל ומברך את תושבי ישראל ואת ראש הממשלה על שמירת הקדושה בכותל המערבי".

עוד ציינו כלל רבני האיגוד כי "הרפורמים מהווים נזק חמור לעם היהודי וגורמים להתבוללות". עוד ציינו כי רוב יהדות ארה"ב ניצבת לצד ישראל וכל הסערה הנוכחית היא לא יותר מסערה בכוס מים.