פרשת אונס בת ה-7: אם המידע החדש לא יאומת - כתב האישום עלול להתבטל - 0404
+
פרשת אונס בת ה-7: אם המידע החדש לא יאומת – כתב האישום עלול להתבטל יונתן סינדל, פלאש 90

פרשת אונס בת ה-7: אם המידע החדש לא יאומת – כתב האישום עלול להתבטל

סערה סביב המידע החדש בפרשת אונס הילדה היהודיה בת ה-7. גורם המעורה בחקירה אמר היום (רביעי), כי במידה ולא יצליחו לאמת את המידע החדש שהתקבל אמש, המשטרה תשקול למשוך את כתב האישום.

כזכור, הערבי מחמוד קטוסה, תושב דיר קדיס, מואשם שחטף את הילדה הקטנה מבית הספר בו למדה וביצע בה אונס קשה. 

למרות שכתב האישום כנגדו הוגש, עקב מידע חדש שהתקבל אמש (שלישי) במשטרה, הוחלט על ביצוע השלמות חקירה נוספות בתיק והפרקליטות הגישה בקשה לבית המשפט הצבאי עופר להאריך את מעצרו בעשרה ימים ובסוף הדיון הוחלט להשאירו במעצר עד ליום שלישי הבא. 

מכתב האישום שהוגש ביום ראשון, עולה כי מחמוד, שעבד כמנקה ואחראי תחזוקה בבית הספר בו למדה הילדה באזור בנימין, הכיר אותה במקום וטיפח עימה קשר בכך שהיה מדבר איתה מעת לעת ונותן לה ממתקים. באחד הימים הוביל קטוסה את הילדה לבית באזור כשהוא אוחז בידיה בכוח, גורם לנפילתה ואונס אותה תוך שהיא בוכה וזועקת לעזרה. רק לאחר שסיים לבצע את זממו שיחרר אותה לביתה.

במהלך החקירה שנערכה במשך כחודשיים, נעצר חשוד נוסף בפרשה אך שוחרר לאחר חקירה.

הפרשה מסעירה את הרשת ברחבי ארצנו וגררה אחריה תגובות זועמות רבות שכן הפרשה הוסתרה מהציבור במשך חודשיים שלאחריהן המשטרה החליטה כי לא מדובר באונס על רקע לאומני אלא על רקע פלילי.

מהמשטרה נמסר כי, "משטרת ישראל ממשיכה לפעול באופן מאומץ למיצוי החקירה והגעה לחקר האמת ביחס למקרה. החקירה מתנהלת כעת ביחידה המרכזית במחוז ש"י ומלווה על-ידי אגף החקירות והמודיעין והפרקליטות הצבאית. לאחר השלמת פעולות החקירה, תגובש החלטה סופית בנוגע להמשך הטיפול בתיק וכתב האישום".