ח"כ ארבל על סערת מקדונלדס: "רשתות בינלאומיות שמחרימות את יו"ש לא יכולות לקבל פריווילגיות" - 0404
+
ח"כ ארבל על סערת מקדונלדס: "רשתות בינלאומיות שמחרימות את יו"ש לא יכולות לקבל פריווילגיות" רועי חדי

ח"כ ארבל על סערת מקדונלדס: "רשתות בינלאומיות שמחרימות את יו"ש לא יכולות לקבל פריווילגיות"

תמיכה מפתיעה במאבק השומרון בחרם מקדונלדס. ח"כ משה ארבל (ש"ס) הנחשב מקורב לדרעי, סייר אתמול בשומרון, נפגש עם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן קיבל ממנו סקירה על השומרון ובין השאר על המאבק נגד החרם של מקדונלדס.

ח"כ ארבל: "הייתי אורח של ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, ביקרנו בחלק מהמועצה. ואני רוצה לומר: כשאנחנו נאבקים נגד ה-bds בעולם, ונגד חרמות נגד ישראל, אנחנו חייבים לעשות את המאבק גם מתוך הבית. לא יכול להיות מצב, שרשתות בין לאומיות יקבלו פריווילגיה, כאשר הן מחרימות חלקים מארץ ישראל, את שטחה של מדינת ישראל, את יהודה ושומרון. זו הארץ שלנו, זה לב לבה של ארץ ישראל, ואנחנו כאן כדי לעשות הכל להמשיך ולסייע".

דגן הודה לארבל ואמר: "האמירה שאמרת היא אמירה ערכית ומוסרית לפני שהיא אידיאולוגית ופוליטית. לא ייתכן שחברה שמחרימה 12% מתושבי מדינת ישראל, ביו"ש ובירושלים, רוצה גם להנות ממנעמי המדינה שהיא מחרימה חלקים מתוכה. אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה, אם הייתה חברה שאומרת אני לא רוצה לתת שירות לכפרים מוסלמים ואז הייתה ניגשת למכרז של המדינה. כאן יש את חוק החרם וצריך להפעיל אותו".

דגן הודה לח"כ משה ארבל על כל פועלו למען ההתיישבות, חבר הכנסת שהדבר הראשון שעשה כשנכנס לכנסת היה לחתום על הצעת חוק שקוראת להפסיק את האפלייה שקיימת בתחום הארנונה בין יו"ש לכלל חלקי הארץ. "אני מחזק את ידיך. מודה לך על השותפות הגדולה", סיים דגן.

סערת מקדונלדס החלה כאשר דגן פנה במכתב לשר האוצר ולשר התחבורה, בו הוא דרש ששר האוצר יפעיל את סמכותו, ולא יאפשר למקדונלדס להתמודד במכרז בנתב"ג, זאת משום שהחברה מחרימה בגלוי את יהודה ושומרון ומסרבת להקים בה סניפים. זאת על פי חוק החרם שחוקק לפני כשנה. בעקבות זאת פורום נכי צה"ל הקים שלטים אדומים בכניסה לסניפי מקדונלדס בתל אביב, וראשי רשויות ביו"ש הצטרפו לדרישתו של דגן. דבר שהביא לסערה ברשת.