התרגשות בחברון: מרחיבים את הישיבה ומנציחים את זכרו של איל יפרח - 0404
+
התרגשות בחברון: מרחיבים את הישיבה ומנציחים את זכרו של איל יפרח

התרגשות בחברון: מרחיבים את הישיבה ומנציחים את זכרו של איל יפרח

קמפיין גיוס ההמונים של ישיבת 'שבי חברון' הביא עימו לחברון רוח של צמיחה ועשייה עם מאות בוגרים, תורמים, אנשי מקצוע ויועצים שנרתמו לפעול להצלחת הקמפיין.

"כשאתה חושב על זה", אומר דובי ויס מנהל הפיתוח של הישיבה, "כל הרעיון של הקמפיין ושל מאות השותפים כאן מעיף אותך לשמיים. תראה, בבניין הזה ממש, בבית רומנו, ריכזו את גופות הנרצחים, הפצועים ואנשי הקהילה ששרדו את הטבח האיום שנעשה ביהודי חברון בשנת תרפ"ט (1929). הנזק של פרעות תרפ"ט היה כפול: פסקו חיים יהודיים בחברון וקול התורה בישיבת סלובודקא שהייתה בחברון נדם.

אם היינו אומרים אז לאחד הניצולים הפצועים שכאן, בבניין הזה, המוכתם בדם ומלא בזעקות כאב ושבר, ישמע קול התורה בעוז על ידי מאות בחורים צעירים, הוא היה חושב אז שאנחנו לוקים בנפשנו…

והנה, היום, 'שבי חברון' היא ישיבה גבוהה מהגדולות בציונות הדתית, מאות תלמידים, אלפי בוגרים משמנה וסלתא של החברה הישראלית ומאות תומכים ומסייעים בארץ ובעולם. אתם לא תאמינו, אבל לתורמים שלנו הקבועים יש חלק נכבד בקמפיין הזה (חלקם הם אלה שהתחייבו להכפיל את הסכום שנגייס מההמונים…).

הם אלה שמעודדים אותנו, הם אלה שדוחפים אותנו לצמוח, הם אלה שדוחפים אותנו לבנות, להתרחב ולהצמיח עוד דור של מנהיגים בעלי אמונה, אהבת העם ואהבת הארץ. פעם שאל אותי אחד התורמים: מדוע אתה כל שנה מבקש יותר?? למה כל הזמן אתם רוצים לבנות?? עניתי בשאלה כדרכם של יהודים – האם אתה רוצה שנישאר קטנים? שתורתה של הישיבה תקפא על שמריה? או שנגדל ונתרחב?? אנחנו חייבים לגדול …השטח דוחף אותנו לצמוח.

הקמפיין הזה – שמטרתו לגייס כסף מההמונים – יצליח בע"ה. ההצלחה תהיה כולה של הבוגרים והתלמידים שעובדים קשה מאוד לגייס את הכסף ושל התורמים הקבועים שדוחפים אותנו קדימה 365 ימים בשנה. תודה לכל המסייעים והתומכים מהארץ ומהעולם".

לחצו כאן לתרומות לקמפיין.