לינץ' בערב שבועות: כך הותקפו שני צעירים יהודים באכזריות ע"י 60 תלמידי כנסייה ארמנים בבירת ישראל - 0404
לינץ' בערב שבועות: כך הותקפו שני צעירים יהודים באכזריות ע שלמה מור

לינץ' בערב שבועות: כך הותקפו שני צעירים יהודים באכזריות ע"י 60 תלמידי כנסייה ארמנים בבירת ישראל

במכתב שנשלח למשטרה בבקשה למצות את החקירה, מסביר עו"ד בלייכר מארגון חוננו כיצד 60 תלמידי כנסייה ארמנים תקפו שני צעירים יהודים, בעת שצעדו בעיר העתיקה בירושלים בערב חג השבועות וגרמו להם להזדקק לטיפול רפואי. 

מהדברים עולה כי שני הצעירים היהודים צעדו ברחוב הפטריארכיה הארמנית בעיר העתיקה בירושלים, שם הוכו באופן קשה על ידי 60 תלמידי הכנסייה הארמנית, עד שנזקקו לטיפול רפואי. 

במכתבו תיאר עו"ד בלייכר את התקיפה הקשה: "בעת שמרשי הלכו על מדרכת הרחוב, התקרבו לעברם קבוצת הארמנים והחלו במפתיע לתקוף אותם ב'מכות רצח'. מרשיי קיבלו אגרופים בפנים ובעיטות בכל חלקי הגוף בעת שהם שרועים על הרצפה".

עו"ד בלייכר המשיך ותיאר כי אחד הצעירים "נזרק באוויר על גבו וכאשר שכב חסר אונים על הריצפה עמדו והכו אותו ארמנים רבים. התקיפה האכזרית נמשכה כמה דקות, עד שהחלו הכמרים שהובילו את התלמידים להורות להם לחדול מהלינץ'.

מרשיי נמלטו פצועים וזבי דם לתחנת המשטרה הסמוכה בקישלה. מרשיי נזקקו לטיפול רפואי ואחד מהם אף פונה באמבולנס לבית החולים שערי צדק".

לדבריו הצעירים הגישו תלונה בתחנת מרחב דוד, אך טרם קיבלו כל מידע בדבר מעצר חשודים והתפתחות החקירה. "מיותר לציין שהאירוע התרחש באזור מצולם במצלמות המשטרה, מה שוודאי מאפשר מעצר מהיר של התוקפים והשגת ראיות נגדם", אמר בלייכר.

בסוף המכתב ביקש עו"ד בלייכר ממפקד המרחב "לעצור ולחקור את כל מי שנראה תוקף או שיש מידע שתקף את מרשיי", וכן ביקש להתעדכן בהתפתחות החקירה.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "נגע האלימות הוא נגע חברתי פסול, ובהתאם משטרת ישראל רואה בחומרה אלימות מכל סוג שהיא. בהתאם, מיד עם קבלת התלונה במשטרה נפתחה חקירה במטרה להגיע לחקר האמת. מטבע הדברים איננו מפרטים אודות חקירות מתנהלות, אולם נציין כי משטרת ישראל חקרה מעורבים אספה ממצאים וממשיכה לחקור את התיק ביסודיות ולבצע את כל פעולות החקירה הנדרשות במטרה למצות את הדין עם המעורבים". (צילום: ארכיון).

 

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com