השר ארדן על אונס בת ה-7: קורא לשב"כ להתערב ולהפעיל את כל אמצעי החקירה - 0404
+
השר ארדן על אונס בת ה-7: קורא לשב"כ להתערב ולהפעיל את כל אמצעי החקירה פלאש 90

השר ארדן על אונס בת ה-7: קורא לשב"כ להתערב ולהפעיל את כל אמצעי החקירה

השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, קרא הערב (שני), לשב"כ להתערב בחקירת אונס הילדה בת ה-7 על ידי ערבי מהכפר דיר קדיס. 

בדברים שאמר השר בטקס ההתייחדות עם זכרם של חללי המשטרה בבית שמש, הוא קרא לשב"כ לבדוק מניע לאומני לאונס ולהפעיל את כל אמצעי החקירה שברשותם למען הגעה לחקר האמת. 

כזכור, מוקדם יותר היום התייחס ראש הממשלה נתניהו לאונס ואמר: "האונס המזעזע של ילדה קטנה מטלטל את לב כולנו. אני מבקש לחזק את המשפחה. על בתי המשפט למצות את מלא חומרת הדין עם כל מי שאחראי למעשה הנורא הזה".

השר ארדן: "במאבק הזה משטרת ישראל מתמודדת ונמצאת יום יום בחזית. היא מתמודדת עם אירועי טרור, ולצערנו הרב היא מתמודדת גם עם פשעים ואירועים אנושיים קשים ביותר.

בהזדמנות הזו ברצוני לומר כמה מילים, כיוון שקשה לי וקשה אני בטוח לכולנו שלא לחשוב על האירוע המחריד שבוצע היום שבו ילדה בת 7 מהיישוב בבנימין נפלה קורבן למעשה מחריד, מעשה בלתי אנושי ובלתי נתפס.

אין לי ספק שהנאשם בביצוע הזוועה הזו, אם יורשע במעשה הנורא, וכל אלו שסייעו לו, אין לי ספק שהם ניזונו גם מהסתה והשנאה שהם סופגים ברש"פ מדי יום.

ולא משנה מה יגיד האנס המתועב לגבי הרקע ולגבי הנסיבות – אירוע כזה חייב גם להיחקר כאירוע לאומני. עלינו לעשות הכל, את כל המאמצים, כדי להגיע למי שסייע לו.

אני פונה מכאן לגורמי השב"כ, המשטרה והפרקליטות בבקשה ובציפייה להמשיך ולהפעיל את כל אמצעי החקירה כדי לחקור האם האנס הנתעב היה פועל כך גם אם היה מדובר, חלילה, בילדה פלסטינית.

זהו מעשה בזוי ונחות של חיות אדם וחובתנו לבדוק עד הסוף גם את כיוון החקירה הלאומני ולמצוא אם היה מי שסייע למעשה הנורא הזה. כתב האישום הזה מטלטל ומחייב בעיני להמשיך את החקירה עד תום".