ראשי רשויות ביו"ש הצטרפו לדרישתו של דגן: "לא לאפשר למקדונלדס לגשת למכרז בנתב"ג" - 0404
ראשי רשויות ביו רועי חדי

ראשי רשויות ביו"ש הצטרפו לדרישתו של דגן: "לא לאפשר למקדונלדס לגשת למכרז בנתב"ג"

ראשי הרשויות הגדולות ביו"ש הצטרפו לדרישתו של ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, ופנו אמש במכתב לשר האוצר ח"כ משה כחלון ולשר התחבורה ח"כ ישראל כץ ודרשו ממנו להפעיל את סמכותו – על פי "חוק החרם" שחוקק בישראל לפני כשנה ולא לאפשר לחברת מקדונלדס – אשר הזכיין שלה עמרי פדן, אמר במפורש כי לא יקים סניפים של מקדונלדס מעבר לקו הירוק – להתמודד במכרז של רשות שדות התעופה בקטגוריית: מזון בשרי מהיר בנתב"ג וזאת משום שמדובר במכרז של המדינה.

ראשי הרשויות שהודיעו על הצטרפותם הם: ראש מועצה אזורית בנימין ישראל גנץ, ראש מועצה אזורית גוש עציון שלמה נאמן, ראש מועצה אזורית הר חברון – יוחאי דמרי, ראש מועצה מקומית קרית ארבע – חברון אליהו ליבמן וראש מועצה מקומית קרני שומרון יגאל להב. על המכתב חתום גם כמובן יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון

לדבריהם: "עמרי פדן פועל מתוך אידיאולוגיה שמאלנית רדיקלית שמטרתה הדרה והטלת חרם כנגד חלקים נרחבים ממדינת ישראל והציבור הישראלי, ולצערנו נראה שבמקום להוקיע את התופעה, מדינת ישראל רק מעודדת אותה.

תופעת החרם הינה תופעה קשה שנועדה לפגוע כלכלית, אקדמית ותרבותית, ובדיוק בשל כך חוקקה ממשלת ישראל את חוק החרם, אשר נועד להבטיח כי חברות וארגונים הפועלים להחרמת מדינת ישראל, חלקיה או תושביה לא יוכלו לפעול בשטחה, על אחת כמה וכמה לא להתמודד על מכרזים ממשלתיים וליהנות מכספי המדינה בה הם מבקשים לפגוע.

עצוב כי דווקא מדינת ישראל, אשר משקיעה משאבים אינסופיים במטרה להילחם בתנועת ה- BDS ברחבי העולם, בוחרת להסית מבט כשהדבר נעשה ממש כאן לנגד עיניה".

וסיימו בדרישה: "אנו, ראשי המועצות אשר מוחרמים ע"י רשת מקדונלדס ישראל, קוראים לך- שר האוצר, להפעיל את סמכותך בחוק ולמנוע מהרשת להשתתף במכרז הממשלתי לפתיחת סניפים בנתב"ג, מכרז שאם תזכה בו יפגע באופן קשה בתושבי יו"ש המוחרמים על ידה".

ממקדונלדס נמסר: "לחברת אלוניאל, שפתחה בשנת 1993 בקניון אילון ברמת גן את הסניף הראשון של מקדונלד'ס במזרח התיכון, מעולם לא היה זיכיון לפתוח סניפים בגדה המערבית".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]