ארדן: "זה הזמן להחיל את החוק הישראלי על היישובים היהודיים ביהודה ושומרון" - 0404
+
ארדן: "זה הזמן להחיל את החוק הישראלי על היישובים היהודיים ביהודה ושומרון" ניצן מנטקה

ארדן: "זה הזמן להחיל את החוק הישראלי על היישובים היהודיים ביהודה ושומרון"

השר לבטחון הפנים ולנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן, נמצא בשליחות מדינית בארה"ב נאם בכנס הג'רוזלם פוסט בניו יורק, התייחס להתעקשות של הרש"פ לממן משכורות למחבלים: "הסכסוך מעולם לא היה, על שטחים או על ההתיישבות היהודית ביו"ש. הסכסוך הוא קודם כל בגלל שנאה אנטישמית לעם היהודי ועל אי הכרה בזכותנו לבית לאומי בארץ ישראל".

ארדן אמר כי הרשות "עושה כל מאמץ לשבש את הסדנה הכלכלית של הנשיא טראמפ בבחריין. הגיע הזמן לומר בקול רם וברור: אבו מאזן, שתומך בטרור, מסית לרצח יהודים ומקדם חרם במקום דו-קיום, צריך לרדת מהבמה וללכת הביתה.

הפלסטינים חייבים להבין שהזמן כבר לא פועל למענם. צריך כעת לנקוט בצעד החוקי, המוסרי וההגיוני הבא, שהוא להחיל את החוק הישראלי על היישובים היהודיים ביהודה ושומרון. אין שום סיבה שמאות אלפי אזרחים ישראליים יחיו תחת חוקים עות'מאניים או בריטיים, רק משום שאבו מאזן בחר בטרור ובחרם על השלום עם ישראל".

החלת החוק הישראלי תוכל אפילו להגדיל את הסיכוי לשלום כי היא תעביר מסר לדור הבא של המנהיגות הפלשתינית שסרבנות השלום שלהם והזמן שעובר, פועלים נגדם וישראל לא תחכה להם אלא תפעל לפי האינטרסים של אזרחי ישראל בכל חלקי הארץ״.

ארדן קרא בנאומו: "להתאחד במאבק באנטישמיות, בין אם היא באה לידי ביטוי בהתקפות על קהילות יהודיות, או בהצהרות גזעניות של חברות קונגרס. אנחנו לא יכולים להרשות לאנטישמים להפוך את מדינת ישראל לנושא שיפריד בינינו. לרוצחים בפיטסבורג ופאווי לא היה אכפת אם הקורבנות שלהם היו רפורמים או חרדים, רפובליקנים או דמוקרטים".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com