יום חג ברמת הגולן: תגובות חברי הכנסת להקמת היישוב החדש "רמת טראמפ" - 0404
+
יום חג ברמת הגולן: תגובות חברי הכנסת להקמת היישוב החדש "רמת טראמפ" קובי גדעון, לע"מ

יום חג ברמת הגולן: תגובות חברי הכנסת להקמת היישוב החדש "רמת טראמפ"

חברי כנסת ושרים רבים השתתפו היום (ראשון), בישיבת הממשלה החגיגית שנערכה ברמת הגולן ובטקס הסרת הלוט משלט היישוב החדש ברמת הגולן – "רמת טראמפ". בפתח ישיבת הממשלה הכריז ראש הממשלה בנימין נתניהו על ברית איתנה בין ארה"ב לישראל והודה פעם נוספת לנשיא טראמפ על הכרתו ברמת הגולן. 

ראש הממשלה, בנימין נתניהו: "במשך 52 שנים סירבו מנהיגי העולם להכיר בעובדה ההיסטורית והמדינית הפשוטה הזו – הגולן צריך להישאר בידי ישראל כחלק ממדינת ישראל. עד שבא הנשיא טראמפ ואמר את המובן מאליו, וציטטתי קודם את מנחם בגין שממשלתו קיבלה את חוק הגולן ב-1981: "גם המובן מאליו צריך שיאמר לפעמיים".

אני בטוח שהיישוב רמת טראמפ יעניק תנופה מחודשת לפיתוח רמת הגולן. שמחתי מאוד לשמוע על ההתעניינות הגדולה של משפחות צעירות, שמבקשות לקשור את עתידן במקום הזה. אנחנו נמשיך להשקיע כדי שהיישוב הזה והגולן בכלל ילך ויפרח – בבנייה, בתעסוקה, בתחבורה, בחינוך, בתרבות, בתיירות. אנחנו עושים זאת לטובת כלל התושבים – יהודים ולא יהודים, ובתוכם אחינו הדרוזים – תבורכו".

שר העלייה והקליטה, יואב גלנט: "‏ההתיישבות הינה יסוד מרכזי במימוש הציונות. היום זכינו להכריז על הקמתו של ישוב חדש ברמת הגולן ולקדם שני יעדים מרכזיים – ביסוס ההתיישבות וחיזוק הקשר עם ארה"ב ידידתנו הגדולה. מוקירים תודה לנשיא טראמפ על עמידה איתנה לצד ישראל בשורה של החלטות. הגולן – חלק בלתי נפרד מישראל".

שר התקשורת, איוב קרא: "‏שמחתי להשתתף היום בישיבת הממשלה החגיגית ובטקס הסרת הלוט של הישוב החדש ברמה"ג – רמת טראמפ! זהו יום הסטורי וחגיגי – תודתה של מדינת ישראל, כולל ראשי הרשויות הדרוזיות בגולן כולן שהגיעו עימי, להכרה הדרמטית של ארה"ב בריבונות ישראל ברמת הגולן.

מאז כורש לא היה ידיד לישראל כמו טראמפ שגם פרש מהסכם הגרעין המסוכן עם איראן, וגם העביר את השגרירות לירושלים, בזכות הקשרים המצוינים בינו לבין רה"מ בנימין נתניהו. פעם אמרנו שה'עם עם הגולן' – היום הוכח ש'העולם עם הגולן'!".

קובי גדעון, לע"מ

 

שר הכלכלה, אלי כהן: "תודה לך אדוני הנשיא. אין עוד נשיא אמריקאי שקידם את הברית המיוחדת בין ישראל וארצות הברית כמו הנשיא טראמפ. אין עוד נשיא אמריקאי שעשה למען מדינת ישראל כמו הנשיא טראמפ. ההכרה הבינלאומית בירושלים כבירת ישראל וההכרה בריבונות ישראלית על רמת הגולן, אלו צעדים היסטוריים שיחרטו לעד בספר הזיכרונות של העם היהודי. היום אנו מוקירים לו על כך בישיבת ממשלה מיוחדת מרמת הגולן, בה אישרנו את הקמת היישוב על שמו- רמת טראמפ. נמשיך לחזק אחיזתנו בארצנו, הארץ אליה שבנו אחרי 2000 שנות תפילה וציפייה".

יו"ר ש"ס, ח"כ אריה מכלוף דרעי: "'ברוך מציב גבול אלמנה'. בתי הכנסת שהתגלו ברמת הגולן, הם ההוכחה הניצחת שהאזור היפה והחשוב הזה, היה מאז ומעולם בשליטה יהודית".

שרת השיכון והבינוי, יפעת שאשא ביטון: "הגשתי היום את החלטת הממשלה להקמת "רמת טראמפ" יחד עם ראש הממשלה שיזם את המהלך. כבת האזור, ההכרה האמריקנית בגולן ריגשה אותי. הקמת 'רמת טראמפ' אינה רק הוקרת תודה לגדולה שבידידותינו, אלא גם תוביל לפיתוח הגולן ומחזקת את אחיזתנו בו נוכח ניסיונות ההתבססות האיראנית בסוריה".

השר להגנת הסביבה, זאב אלקין: "‏מדינת ישראל מכירה תודה לנשיא האמריקני דונלד טראמפ. ההכרה האמריקנית חשובה בכך שהיא מחסלת באופן סופי את הוויכוח המשפטי סביב הגולן, ומדובר בהישג מדיני חשוב של ראש הממשלה. בשנות ה-80, כשמדינת ישראל הכריזה על ריבונות ישראלית בגולן באמצעות חקיקה היו מי שהתנגדו. עם השנים הפכנו את התמיכה בריבונות הישראלית בגולן לקונצנזוס רחב בישראל. כשהעולם הבין שאנחנו לא נוותר באה גם ההכרה האמריקנית.

אני וחבריי נפעל בשנים הקרובות כדי שגם הריבונות הישראלית תחול על יהודה ושומרון ותהפוך מרעיון למציאות בדרך דומה. אם צריך, נאתר גם מקום לישוב ביו"ש שיקרא על שמו של הנשיא דונלד טראמפ".

שר האנרגיה, יובל שטייניץ: "יישוב חדש קם בגולן! לאחר עשרות שנים בהן לא הוקם יישוב בגולן, אישרנו בישיבת ממשלה חגיגית את הקמתו של רמת טראמפ. במהלך התיישבותי חשוב מאוד, אנו מודים לנשיא ארה"ב על תמיכתו האדירה במדינת ישראל והכרתו בריבונותנו ברמת הגולן".

השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל: "רמת הגולן – שלנו! מוקירים את ידידנו הנשיא דונלד טראמפ על ההכרה החשובה בריבונות ישראלית ברמת הגולן, בהחלטה להקים יישוב על שמו על אדמת ישראל".

ח"כ אופיר כץ: "היום הוא יום מיוחד, היה קשה להאמין שנגיע ליום היסטורי כזה, יום שבו התקיים טקס ההכרה האמריקאית בגולן, וזכינו להקים יישוב חדש בגולן על שם שותף וחבר גדול של ישראל, נשיא ארה״ב דונלד טראמפ – אבל הגענו, עוד הישג אדיר למדינת ישראל. ‏אני גאה ומברך על הצעד המשמעותי הזה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com