בישיבת ממשלה חגיגית שנערכה בגולן: נחשף שלט היישוב החדש "רמת טראמפ" - 0404
+
בישיבת ממשלה חגיגית שנערכה בגולן: נחשף שלט היישוב החדש "רמת טראמפ" קובי גדעון, לע"מ

בישיבת ממשלה חגיגית שנערכה בגולן: נחשף שלט היישוב החדש "רמת טראמפ"

ישיבת ממשלה חגיגית נערכת היום (ראשון) ברמת הגולן לכבוד ההכרה של נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, בריבונות ישראל ברמת הגולן. בישיבה השתתף גם שגריר ארה"ב בישראל דיוויד פרידמן.

במהלך הישיבה נחשף שלט היישוב החדש "רמת טראמפ" בטקס מיוחד. ביישוב החדש, צפויות לגור עשרות משפחות בעתיד. 

נתניהו בפתח ישיבת הממשלה החגיגית: "אנחנו ביום היסטורי. אנחנו הולכים לעשות שני דברים – להקים יישוב חדש ברמת הגולן, דבר שלא נעשה כבר שנים רבות. זהו אקט של התיישבות ושל ציונות ראשון במעלה. הדבר השני הוא לכבד את ידידנו, ידיד גדול מאוד של מדינת ישראל – את הנשיא דונלד טראמפ, שהכיר לאחרונה בריבונות של ישראל ברמת הגולן. הוא המנהיג הבינלאומי הראשון שעשה זאת, הוא קרע את המסכה מעל כל מסך הצביעות הזה, שלא מכיר במובן מאליו.

מנחם בגין אמר כשהעביר את חוק הגולן, שלפעמים גם את המובן מאליו צריך להגיד, והנשיא טראמפ עשה זאת גם במקרה הזה. הוא עשה זאת גם במקרה הזה, וגם בהעברת השגרירות לירושלים, ביציאה מהסכם הגרעין עם איראן, והוא עושה זאת גם כרגע בעמידה איתנה מול התוקפנות של איראן במפרץ עומאן ובמפרץ הפרסי ובאזור בכלל.

אנחנו גאים על כך שיש לנו את ההזדמנות גם להקים את היישוב, וגם לתת כבוד לידיד גדול. אני מאוד מודה לכולכם שבאתם הנה. אנחנו נמשיך לבנות ולפתח את הגולן למען כל תושבינו, היהודים והלא יהודים כאחד, ולמען עתיד המדינה כולה".

קובי גדעון, לע"מ

ראש המועצה המקומית קצרין, דימי אפרצב: "ההכרה האמריקאית ברמת הגולן היא צומת היסטורית בהזדמנות לפתח את הגולן ואת קצרין בירתו ולהגדיל את מספר התושבים. אנחנו מברכים על כל יוזמה להגדלת ההתיישבות אך חשוב להבין שיש לנקוט המעשים ולא רק בהכרזות.

אני קורא לממשלת ישראל לקחת דוגמא מממשל הנשיא טראמפ, להעמיד את רמת הגולן בראש סדר העדיפויות וכבר מחר בבוקר לצאת לתכנון תוכנית לאומית רחבת היקף על מנת שתוך עשור מהיום נהפוך את הגולן לאזור המתקדם ביותר בו אלפי משפחות ישראליות שותפות יחד לבניית עתיד ילדיהן ומדינת ישראל כולה".

 

מ.מ קצרין

דימי אפרצב הערב בטקס הסרת הלוט ברמת טראמפ. 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com