צפו בשריפת ענק שהוצתה סמוך לאלון מורה שבשומרון. ראש המועצה: "ללכוד את המציתים ולהענישם" - 0404
+
צילום: מועצה אזורית שומרון

צפו בשריפת ענק שהוצתה סמוך לאלון מורה שבשומרון. ראש המועצה: "ללכוד את המציתים ולהענישם"

טרור האש מתפשט ברחבי ארצנו. לאחר תקופה ארוכה של הצתות על ידי בלוני תבערה בעוטף ישראל, טרור האש הגיע גם לשומרון. שריפת ענק הוצתה לפני זמן קצר היום (ראשון), על ידי מחבלים ערבים, סמוך ליישוב אלון מורה שבשומרון. 

השריפה, שתוך דקות כילתה אלפי דונמים של חקלאות ומרעה, מאיימת להתפשט אל עבר בתי התושבים, הפועלים ומסייעים לכוחות ההצלה בכיבוי האש. 

בנוסף ללוחמי האש, ארבעה מטוסי כיבוי מטייסת "אלעד" הוזנקו לטובת כיבוי השריפה הגדולה. 

יוסי דגן, ראש המועצה האזורית שומרון: "לצערי נראה שטרור ההצתות התפשט מעוטף עזה לשומרון. אנחנו דורשים מכוחות הצבא השב"כ והמשטרה, להדרש לדבר הזה ללכוד את המציתים ואני קורא לבית המחוקקים להחמיר את הענישה על הצתה כך שהדבר הזה יהפוך ללא משתלם בשום צורה. אין דבר עצוב יותר מלראות את אדמתנו נשרפת. ואנחנו לא מתכוונים לעמוד מהצד ולהמשיך להביט בשנים של עבודה קשה בחקלאות ובכלל יורדות לטמיון.

לא נסכים שהשומרון יהפוך לעוטף עזה 2. הדרישה היא להקים יחידה מיוחדת שתעסוק בלכידת מחבלי ההצתות, כפי שידעו להקים יחידה שעוסקת באירועי תג מחיר המדינה יכולה וחייבת להקים יחידה כזו לפני שלא תשאר אדמה לא חרוכה ביו"ש".

צילום הסרטון: דוברות כב"ה מחוז יו"ש.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com