תכניות הסיורים לסטונדטים הסינים מתרחבת לשומרון: "ליהודה ושומרון חלק משמעותי בסיפור הישראלי" - 0404
תכניות הסיורים לסטונדטים הסינים מתרחבת לשומרון:

תכניות הסיורים לסטונדטים הסינים מתרחבת לשומרון: "ליהודה ושומרון חלק משמעותי בסיפור הישראלי"

עשרות סטודנטים סיניים לתארים מתקדמים יצאו ביום שישי האחרון לסיור בשומרון בהדרכתו של בועז העצני אשר חשף בפניהם את ההיסטוריה של יהודה ושומרון, הארכיאולוגיה האזורית וכן את זכויותיהם המשפטיות של היהודים על ארץ ישראל.

הסיור, שהוא חלק מתכנית החשיפה לתרבות הישראלית של תנועת "אם תרצו" חשף את הסטודנטים הסיניים לחיים בקהילות בשומרון, המציאות החברתית, הכלכלית והפוליטית לצד חשיפה לנופי השומרון המרהיבים.

הביקור התקיים במועצה האזורית שומרון, במרפסת של המדינה בפדואל, דרך יקבי השומרון המשובחים והסתיים בהר כביר למרגלות שכם וקבר יוסף.

סאם זנג', סטודנט המשתתף בפרויקט אמר: "הצמיחה המהירה של ישובים כאן בפרק זמן קצר מרשימה. אפשר ללמוד מכך המון וליישם תובנות במקומות נוספים כדי למנוע צפיפות וריכוז אוכלוסין שפוגעת באיכות החיים".

דב טרכטמן רכז פרויקט הסטודנטים הסיניים בתנועת "אם תרצו" אמר: "בקרב הסינים יש רצון עז ללמוד עוד על ישראל והחברה הישראלית ולא רק לחוות את מה שמצוי במרכזי הערים הגדולות. יש רצון להבין את הזיקה בין עם ואדמה לצד הבנה של איך מקימים קהילות חדשות באזורים שונים על כלל האתגרים לצד ההצלחות. ליהודה ושומרון חלק משמעותי בסיפור הישראלי והסינים משתוקקים ללמוד עליו. סטודנטים אלה הופכים להיות שגריריה הטובים ביותר של ישראל במדינה הגדולה בעולם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]