תגובות קשות לפגיעה בשדרות: "אם אחרי הרקטה הראשונה היו נמחקים בניינים בעזה - האחרונה לא הייתה משוגרת" - 0404
+
תגובות קשות לפגיעה בשדרות: "אם אחרי הרקטה הראשונה היו נמחקים בניינים בעזה – האחרונה לא הייתה משוגרת"

תגובות קשות לפגיעה בשדרות: "אם אחרי הרקטה הראשונה היו נמחקים בניינים בעזה – האחרונה לא הייתה משוגרת"

לאחר הפגיעה הישירה בישיבה בשדרות, חברי כנסת שונים מימין ומשמאל תקפו את מדיניות הממשלה מול טרור חמאס מעזה. מרבית התגובות מפנות אצבע מאשימה כלפי ראש הממשלה בנימין נתניהו.

כזכור, רקטה ששוגרה מעזה הערב פגעה פגיעה ישירה במבנה הישיבה, שם באורח נס, לא היו כמעט תלמידים ולכן לא היו נפגעים. במהלך הלילה אתמול (סמוך לשעה 00:10), רקטה נורתה מעזה לעבר ארצנו, אך יורטה בהצלחה על ידי מערכת כיפת ברזל.

מפלגת עוצמה יהודית: "הירי הערב לשדרות הוא תוצאה ברורה של ההתקפלות והמדיניות החלושה של נתניהו מול החמאס. הפסקת אש אחרי הפסקת אש, ובחמאס לומדים כי הירי על מדינת ישראל הוא משתלם. 'ימין חזק' היה מזמן מתקיף את החמאס במאות טילים, גורם לו לרדת על ברכיו, ולא מעביר מליוני דולרים בחודש למימון טרור ומתחנן להפסקות אש".

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן: "תושבי הדרום היקרים, תרשו לי להביע את צערי העמוק על הליכתה ללא עת של תחושת הביטחון שלכם. זו בדיוק הסיבה שהתפטרתי מתפקיד שר הביטחון. חייבים לקבור קבורת חמור את "תהליך ההסדרה" ולהחיות מחדש את ההרתעה הישראלית.

יש להנחית מכה קשה על החמאס, ולהביא להפסקת שיגורי בלוני תבערה ונפץ, רקטות וייצור נשק, התפרעויות על הגדר, וכמובן לעצור את העברת דמי הפרוטקשן. רק כך נוכל להשיב לכם את תחושת הביטחון מחדש ואת יכולת ההרתעה של מדינת ישראל".

יו"ר איחוד מפלגות הימין, הרב רפי פרץ: "כשבטרקלינים ממוזגים מערבבים את עסקת המאה בשדרות ועוטף עזה ילדים רצים בפחד לממ"ד. את המשוואה הזאת אנחנו מחוייבים להפוך, את הפחד צריך להעביר לצד השני, לראשי חמאס בני המוות שמשבשים את חיינו בלי לתת את הדין".

יו"ר האיחוד הלאומי, ח"כ בצלאל סמוטריץ': "אם הבוקר, אחרי הרקטה הראשונה, היו נמחקים ארבעים בניינים רבי קומות במרכז עזה – הרקטה ששוגרה הערב ופגעה בישיבת ההסדר בשדרות לא הייתה משוגרת. תגובה צבאית כואבת הכרחית בטווח הקצר".

ח"כ גבי אשכנזי (כחול לבן): "שוב ירי בדרום. בלונים שורפים שדות, רקטות הורסות בתים. נתניהו. ימין. חזק".

יו"ר זהות, משה פייגלין: "למנהיגות שחיבקה את ערפאת והאיצה את אוסלו, אין פתרון לרקטות מלבד להגדיל את סכום הפרוטקשן לחמאס בכדי להשיג עוד טיפה של שקט. תם עידן שתי המדינות. פתרון המדינה האחת הוא הפתרון היחיד".

ח"כ עודד פורר, יו"ר סיעת ישראל ביתנו: "כל אלו שנדבקו לכיסאותיהם בנובמבר 2018 (בדגש על יושבי הכיסאות בקבינט הכניעה), כשהחמאס ירה 500 רקטות על ישראל והקבינט בחר להשיב לו במשלוח של מיליוני דולרים, צריכים לקבור את שארית הבושה שנשארה להם, להשפיל מבט, לבקש סליחה מאזרחי ישראל ולפנות את הבמה. מי שבורח מהטרור,הטרור ירדוף אחריו".

יו"ר כחול לבן, בני גנץ: "כשמתעסקים בדייגים והעברת פרוטקשן מקטאר לא פותרים את המשבר בעוטף עזה ואת התוצאה רואים בשטח. אז מה עושים אחרת? ראשית תוקפים בעוצמה רבה וחסרת תקדים. שמים את הכוונת על בכירי חמאס. יוזמים הפסקת אש בתיווך בינלאומי ולא נותנים לחמאס להכתיב אותה.

אחר כך מנצלים את השקט ליוזמה מדינית עם מנופים כלכליים – פרויקטים של התפלת מים וחשמל ותעסוקה של אלפי פועלים ועובדי הייטק בישראל וברמאללה, שיהיו תלויים בשמירה על השקט. אנחנו מחויבים לעשות הכל כדי להחזיר את היוזמה לידינו ואת השקט ואורחות החיים לתושבי הנגב המערבי".

ראש עיריית שדרות, אלון דוידי: "המצב כמו שהוא לא יכול להימשך. כפי שאמרתי בעבר רק מבצע צבאי יביא שקט לאזור שלנו. הניה וסינוואר הם בני מוות וישראל צריכה לפגוע בהם ראשונים. תושבי שדרות ועוטף עזה היקרים זכאים לגדל את ילדיהם בשקט ובשגרה כמו כלל תושבי המדינה. אנחנו נמשיך לפתח את העיר ולהתברך באלפי משפחות חדשות – הטרור לא ינצח אותנו".

 

 

 
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com