צו 1 לראש אכ״א: מדוע צה״ל מתעלם מההוראות ולא מעמיד לדין את החייל שתלה דגל להט״ב במוצב ביישוב דתי - 0404
+
צו 1 לראש אכ״א: מדוע צה״ל מתעלם מההוראות ולא מעמיד לדין את החייל שתלה דגל להט״ב במוצב ביישוב דתי

צו 1 לראש אכ״א: מדוע צה״ל מתעלם מההוראות ולא מעמיד לדין את החייל שתלה דגל להט״ב במוצב ביישוב דתי

ארגון צו 1 פנה במכתב לראש אכ"א, אלוף מוטי אלמוז, וביקש להבין מדוע צה״ל פועל באיפה ואיפה – מעמיד לדין על עבירות משמעת חיילים דתיים ומתעלם כשמדובר בעבירה שמתבצעת על רקע להט״ב.

שלשום, תלה חייל דגל להט״ב על מיכל המים במוצב ביישוב אלון מורה כדי לעשות דווקא לתושבים הדתיים. הדגל הורד לאחר תלונות שהגיעו לחטיבה, אך החייל לא הועמד לדין.

במקרה אחר, צה״ל העמיד לדין חייל שהניף דגלון של חב״ד על אנטנת הטנק. בשני המקרים, מדובר בעבירת משמעת, אלא שצה״ל מעלים עין בכל נושא הלהט״ב.

במכתב תחת הכותרת ״הנדון: אפליה – אכיפת פקודות ומשמעת סלקטיבית בצה"ל״, פנו בארגון לראש אכ״א וכתבו;

אלוף אלמוז,
ארגון "צו 1 למען החיילים" טיפל מיום הקמתו באלפי חיילי צה"ל שומרי מסורת ומצוות אשר נפגעו בדרכים שונות מצד המערכת הצבאית בנושאים שונים כמו גילוח זקנים, שבת, כשרות, עירבוב המינים ועוד.

המערכת הצבאית ושרשרת הפיקוד של צה"ל הינה גדולה וניתן להבין טעויות או שגיאות, במיוחד אם מופקים לקחים ומתבצעים למידה ושיפור – במסגרת צה"ל.

אנו נתקלים בדפוסי אכיפה נוקשים מאד מצד מפקדים ביחס לחיילים שומרי מסורת בנושאים שבסמכות ענף המשטר והמשמעת בדגש על גידול זקן בשגרה ובימי העומר (שחלפו לא מכבר) עד כדי השלכה לכלא ו/או הדחה מתפקידי לחימה, כפי שקרה לאחרונה בחטיבת גולני.

הנושא ודאי אינו זר לך היות והוא עלה בדו"ח נציב קבילות החיילים הקודם, האלוף (במילואים) יצחק בריק, שביקר את אגף כח האדם בעניין.

מנגד, אנו רואים גישה אחרת של המערכת כלפי אחרים כמו למשל בשתי דוגמאות של התנהלות חיילים 'להט"בים' שהפגינו חוסר משמעת בוטה פי כמה:
קריאה פומבית לסירוב פקודה מצד סרן במיל' עומר נחמני לפני כשבועיים ותליית דגל להט"ב מעל מוצב צבאי באלון מורה.
פעולות אלו נענו בקול ענות חלושה ושפה רפה, וללא ענישה כלל.

האם יש לך, כמי שאמון על המשטר והמשמעת בצה"ל, גישה מפלה מכוונת כלפי חיילים שומרי מצוות?
האם הינך בוחר להעלים עין, על פי תפיסותיך האישיות, מחיילים אחרים אשר פוגעים באופן ישיר במשמעת ובאחדות השורות באופן הבוטה ביותר?

מדוע הינך סבור, האלוף אלמוז, כי תהיה לך הצדקה מוסרית לקרוא "אחרי!" לחיילים אלו ביום פקודה? מדוע ילכו אחריך לקרב?

ניתן להביא דוגמאות נוספות לסלקטיביות שלך באכיפת המשמעת בצה"ל כמו הבדלים בין גברים לנשים בביצוע אכיפה בסעיפי ההופעה והלבוש השונים, אך הדוגמאות האחרונות בהן נקבנו – בוטות במיוחד.

אנו דורשים ממך, אלוף מוטי אלמוז, להתנצל בפומבי בפני אלפי החיילים אשר אמונתם נרמסה בזמן שירותם הצבאי, יחד עם המוטיבציה והאמון במפקדים.

לא נוכל להשלים עם מצב זה של פגיעה בחיילים שומרי מסורת ומצוות אשר מדרדר את האמון בצבא ואת מעמדה של היהדות בצה"ל.

מדובר צה״ל נמסר לחדשות 0404 כי החייל לא יועמד לדין משמעתי. בצה״ל החליטו להעלים עין מהמקרה.