פייגלין על החיבורים בימין: בוחנים ריצה עם בנט ו/או שקד - לא מעוניינים בחיבור עם סמוטריץ׳ והרב פרץ - 0404
פייגלין על החיבורים בימין: בוחנים ריצה עם בנט ו/או שקד – לא מעוניינים בחיבור עם סמוטריץ׳ והרב פרץ

פייגלין על החיבורים בימין: בוחנים ריצה עם בנט ו/או שקד – לא מעוניינים בחיבור עם סמוטריץ׳ והרב פרץ

במאמר עומק שפרסם הערב (רביעי), יו"ר מפלגת זהות משה פייגלין, הוא מסביר לאן מועדות פניה של המפלגה שמתארגנת לקראת הבחירות לכנסת ה-22, לאחר שלא עברה את אחוז החסימה בבחירות לכנסת ה-21. פייגלין מבהיר כי מפלגת זהות תתמודד בכל מקרה בבחירות הקרובות ואכן בוחנת ברצינות את האפשרות לריצה משותפת בבלוק טכני עם שקד ו/או בנט.

"יתרונה של הפוליטיקה ה'לייטית' ('הימין החדש') הוא פתיחותה האמיתית לציבור החילוני. היא אינה מתייחסת אליו בפטרנליזם גאולי תוך התנערות מאחריות לחיי היום יום. שלא כחרד"לים, הימין החדש השיל מעליו את המגזריות, הוא פונה אל כלל האומה ואם אינך איש שמאל מובהק הוא אינו יוצר אצלך אנטגוניזם", אמר פייגלין.

מנגד מסביר פייגלין מדוע לא תתאחד זהות עם איחוד מפלגות הימין: "זהות אינה רואה עצמה חלק מהציונות הדתית או כל מגזר אחר. בתוך זהות כבר נוצרה במידה רבה הסינרגיה הנדרשת. המושגים 'חילוניים' 'דתיים' – ובמידה מסוימת גם החלוקה הדיכוטומית לימין ושמאל, כבר לא רלוונטיים במרחב הזהותי. בכנסים של זהות ראית תל אביבית בגופיה עם חרדי חנוט במעילו כשהשאלה מי כאן שייך למי, מי כאן מתארח אצל מי, מי כאן על חשבון מי – השאלה הזו לא מתקיימת כלל.

מבחינה חברתית ניתן היה בכנסים של זהות להתחיל ולהריח את ריח הגאולה מן הקיטוב הממאיר והזהות שאין לה על מה להישען מלבד שלילת האחר.
כי לכולם בזהות יש את אותה נקודה על המצח שאומרת – אני רואה אותך ישירות, לא דרך המדינה. אני רוצה מדינה שתגן עלינו, לא מדינה שתחצוץ ביננו, תיקח מאיתנו ותחלק לנו.

חיבור בין זהות לבין החרד"ליות מאיין את בשורתה של זהות ויבריח בצדק את מצביעיה. החרד"ליות מטבעה רוצה הרבה מדינה שתאכוף את חלומה. היא אינה מסוגלת לקבל שחלק מן התמונה העתידית – חלק מן התורה – נמצאת בכיסם של החילוניים דווקא.

יש לי הערכה רבה לחרד"לים ולרבניהם, אך חיבור בין זהות לבינם הוא חיבור של דבר והיפוכו שנזקו רב יהיה מתועלתו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]