ארדן לתת מזכ"ל האו"ם ללוחמה בטרור: "כדי להלחם באמת בטרור, האו"ם חייב להתייחס לכסף שהרשות משלמת למחבלים" - 0404
+
ארדן לתת מזכ"ל האו"ם ללוחמה בטרור: "כדי להלחם באמת בטרור, האו"ם חייב להתייחס לכסף שהרשות משלמת למחבלים"

ארדן לתת מזכ"ל האו"ם ללוחמה בטרור: "כדי להלחם באמת בטרור, האו"ם חייב להתייחס לכסף שהרשות משלמת למחבלים"

השר לבטחון הפנים גלעד ארדן נפגש היום (רביעי), עם תת מזכ"ל האו"ם ללוחמה בטרור מר ולדימיר איבנוביץ' וורונקוב. וורנקוב, שעומד בראש המשרד ללוחמה בטרור של האו"ם שהוקם לאחרונה, מבקר בישראל במטרה ללמוד על היכולות הישראליות בנושא הלוחמה בטרור ובמטרה להעמיק שיתוף הפעולה עם ישראל בתחומי האבטחה, מניעת מימון טרור, טיפול בנפגעי טרור והתמודדות עם הקצנה.

בפגישה דן השר לבטחון הפנים ארדן עם תת מזכ"ל האו"ם בשיתוף הפעולה עם האו"ם במגוון נושאים ובתוכם המאבק בהסתה ברשתות החברתיות, בהגדרת מחבלים ובהוצאת ארגונים מסיתים מחוץ לחוק.

ארדן: "כששליח האו"ם ללבנון יאן קוביס נפגש עם סגן מנהיג ארגון הטרור חיזבאללה, שמוכר כארגון טרור בחלק גדול ממדינות העולם ולאחר מכן מצייץ שהוא אסיר תודה על הפגישה, זה נותן לגיטימציה לטרור וסותר את המסר החשוב של המלחמה המשותפת נגד הטרור".

ארדן ביקש מתת המזכ"ל כי האו"מ יפסיק לממן ארגונים המקדמים חרמות על ישראל ושיש להם קשרים לגורמי טרור: "חשפנו מעל ל 100 קשרים בין ארגוני ה BDS לבין ארגוני הטרור ואנחנו חייבים לוודא כי האו"ם לא מסייע לארגונים הללו".

ארדן ציין כי כדי להתמודד בהצלחה עם הטרור חייבים להתמודד עם ההסתה לטרור כמו זו שקיימת ברשות שמחנכת ילדים שרצח יהודים היא הדרך המכובדת ביותר למות ומממנת משפחות של מחבלים: "האדרה של מחבלים והפצת השנאה וההסתה לטרור הם הגורם המרכזי שמוביל לפיגועים".

ארדן הציע לתת מזכ"ל האו"ם לקיים הכשרה לגורמים רלוונטיים בתחומי המודיעין, האבטחה והלחימה בטרור וכן הציע לקיים פורום שרי בטחון פנים בינ"ל בהשתתפות האו"ם כהמשך לפורום שהקים השר ארדן לפני כשנה: "נשמח להעמיד לרשות האו"ם את הניסיון והידע שנצברו בישראל במאבק בטרור בדגש על ההתמודדות עם טרור היחידים, ההסתה לטרור ולאלימות ברשת והתמודדות עם הקצנה ושביתות בבתי הכלא".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com