איריס יפרח: "רוחו הגדולה של איל חוזרת לחברון" - 0404
איריס יפרח: ישיבת שבי חברון

איריס יפרח: "רוחו הגדולה של איל חוזרת לחברון"

מיד לאחר חג מתן תורה וכנס ההירתמות הגדול בבנייני האומה עבור ישיבת שבי חברון, הגיעו השבוע איריס ואורי יפרח, הוריו של תלמיד הישיבה איל יפרח ז"ל אשר נחטף ונרצח יחד עם גיל-עד שער ונפתלי פרנקל לפני 5 שנים, בכדי לחנוך רחבה שתנציח את שמו בהשתתפות ממלא מקום ראש ישיבת שבי חברון הרב חננאל אתרוג, ר"מים, בני המחזור של איל יפרח, אברכים ותלמידי הישיבה. בשבי חברון נערכים להגדלת הישיבה ובונים בניין פנימיה חדש, מטבח וחצר גדולה. הרב אתרוג: "רוחו של איל נמצא איתנו בכל עת בבית המדרש".

בחברון נפגשו ההורים עם בני המחזור של בנם בישיבה, הם סיירו ברחבה החדשה שנבנית על שמו של איל וביקרו גם במערת המכפלה. השיח בסיור היה סביב הנצחתו של איל יפרח ז"ל תוך כדי חשיבות חיזוק לימוד התורה בחברון וקמפיין ההתרמה לישיבה ששיאו יהיה בשבוע הבא בימים שני ושלישי (ט"ז-י"ז סיוון, 19-20.6).

ישיבת שבי חברון

איריס יפרח, אמו של איל, אמרה: "ההחלטה של ישיבת שבי חברון לקרא חצר בישיבה על שם איל, מרגשת אותנו מאוד. אנו מרגישה שאיל כאן איתנו חי ונושם. המקום הזה מלא חיים. זה מרגיש לי שהוא מחייה אותו מחדש.על הרחבה הזאת יהיו הרבה שמחות וריקודים. הרוח של איל חוזרת לחברון".

ראש ישיבת שבי חברון, הרב חננאל אתרוג, אמר: "היה ברור לנו שצריך להנציח את איל יפרח גם באופן ממשי. רוחו של איל נמצא איתנו בכל עת בבית המדרש. המסירות שלו, האהבה שלו, השליחות והשייכות שלו בישיבה, והעלייה שלו בסערה השמימה על קידוש ה' הם חלק מבית המדרש הזה. רצינו להנציח אותו בדרך כלשהי. היו כל מיני מחשבות. בסוף בחרנו ברחבה שזה "התרחבות" בגלל שאיל ידע את עוצמות הנפש שלו. אנחנו רוצים שמתוך המוות הזה יווצרו חיים חדשים. 'במרחבי הא-ל ביקשה נפשי רחובות הנהר'. ברחבה הזאת תהיה שמחה , תהיה אורה של שמחה. תהיה עליה מבורכת מתוך האבנים הקשות של חברון".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com