יוגב לנתניהו: "די לבזיון הלאומי במערת המכפלה - מחק את החרפה הזו" - 0404
+
יוגב לנתניהו: "די לבזיון הלאומי במערת המכפלה – מחק את החרפה הזו" 0404

יוגב לנתניהו: "די לבזיון הלאומי במערת המכפלה – מחק את החרפה הזו"

חבר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, ח"כ מוטי יוגב, קורא להנגיש את מערת המכפלה – גם ללא אישור הוואקף המוסלמי בחברון.

בדיון מיוחד שנערך היום (רביעי), בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת על הנגשת מערת המכפלה, אמר ח"כ מוטי יוגב, המלווה את הסוגיה כבר מהקדנציה הקודמת כיו"ר ועדת המשנה לענייני יהודה ושומרון: "הנגשת מערת המכפלה וקירוי הרחבה המרכזית בה, הם משימה חיונית למתן היכולת לבעלי צרכים מיוחדים, להגיע לקברי אבות ואמהות".

נזכיר כי בנובמבר האחרון אמר בדיון בוועדה בראשות יוגב, יועץ שר הביטחון לענייני התיישבות לשעבר קובי אלירז, כי עד חגי תשרי מערת המכפלה תונגש. על אף זאת, אלירז הצהיר כי הדברים מתנהלים במגעים מול הוואקף בחברון, אך הבהיר כי אם לא יגיעו לידי הסכמה, משרד הביטחון יפעל באופן עצמאי בנושא.

יוגב הוסיף: "כל עיכוב המתלה עצמו בהסכמת הוואקף או עיריית חברון, הם פגיעה בזכויות היסוד של אזרחי ישראל ובבעלותה של ממשלת ישראל ואחריותה על מערת המכפלה, האתר הראשון המקודש לעם ישראל מזה למעלה מ- 3,800 שנה.

אני קורא לראש הממשלה ושר הביטחון, למחוק את החרפה הזו ולתת זמן של חודש לאפשרויות המשא ומתן ולהורות על בניית המעלית להנגשה למערת המכפלה ועל קירוי המערה. די לבזיון הלאומי במערת המכפלה, עת לקוממיות במערת המכפלה ובכל ארצנו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com