ממשלת מולדובה אישרה את העברת השגרירות לירושלים - 0404
+
ממשלת מולדובה אישרה את העברת השגרירות לירושלים 0404

ממשלת מולדובה אישרה את העברת השגרירות לירושלים

הקונגרס היהודי העולמי ברך על ההחלטה והודה לממשלת מולדובה על תמיכתה המתמשכת במדינת ישראל.

מנכ"ל הקונגרס היהודי העולמי, רוברט זינגר: "ממשלת מולדובה נקטה היום צעד מבורך וחשוב בהבעת אמון במדינת ישראל, ובהכרה הפומבית של ירושלים כבירתה החוקית של ישראל. שמחתי מאוד לשמוע הבוקר משגרירת מולדובה בארה"ב על התפתחות זו.

ההחלטה החשובה הזו מבטאת באופן מלא את רצון האזרחים במולדובה ומשקפת את היחסים המצוינים בין שתי המדינות. אני מקווה שצעד זה יהווה דוגמה חיובית לכלל המדינות המיודדות עם ישראל אשר ישקלו מהלך זהה. מולדובה הוכיחה שוב ושוב בשנים האחרונות כי היא חברת אמת של ישראל והובילה את המאבק הקריטי כנגד האנטישמיות הגוברת בעולם. כמו כן, מדובר במחווה חיובית כלפי יהודים רבים ממוצא מולדובי המתגוררים כיום בישראל, וממשיכים לחוש זיקה למדינה שהייתה פעם ביתם, כפי שהייתה ביתם של רבים מבני משפחתי.

בביקורי במולדובה לפני כמה חודשים, שמחתי לקיים פגישות מצוינות ופרודוקטיביות עם המנהיגות המקומית והארצית של המפלגות השונות, ולהכיר את תחומי החיים השונים במדינה. אנו רואים במולדובה מדינה ידידותית ובת ברית". 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com