שריפה בגבעות איתמר. דגן: "הלב נשבר - למצוא את האשמים ולהעמיד אותם לדין" (צפו) - 0404
+
צילום: שמואל פריימרק

שריפה בגבעות איתמר. דגן: "הלב נשבר – למצוא את האשמים ולהעמיד אותם לדין" (צפו)

שריפה גדולה השתוללה הבוקר (חמישי), בגבעות איתמר ועל פי הערכות מקומיות מדובר בהצתה. זו השריפה הרביעית ביומיים האחרונים, כאשר עד כה, נשרפו 7000 דונם חקלאיים ושדות מרעה – מדובר בנזק בשווי 700,000 שח לחקלאי האיזור. בשריפה נשרפה גם חווה חקלאית שנקראת 'חוות בנימין בבעלות' הרב נתן חי רב היישוב איתמר.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן: "הלב נשבר לראות אלפי דונמים של חקלאות ומרעה נשרפים. אני דורש לחקור את הנושא למצוא את האשמים ולהעמיד אותם לדין. החקלאים, שמוסרים את נפשם ממש כדי לעבוד את האדמה ולהפריח את השממה לא יכולים להיות האחרונים בשרשרת המזון. יש לסייע להם ולעצור את ההצתות בכל דרך אפשרית".

אייר סגל, תושבת גבעות איתמר ורכזת צח"י גבעות איתמר: "זו שריפה רביעית שפורצת תוך יומיים, מסכנת את התושבים, ואת המשפחות. מכלה עמל חקלאי של שנים. הלב נחמץ. אנחנו מצפים מהמנהל האזרחי, צה"ל והמשטרה לעצור ביד חזקה את המציתים. ולסייע לחקלאים ולתושבים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com