עתירה לבג"ץ: הורה לעיריית ירושלים לא להסיר את השילוט "אבא ואמא = משפחה" - 0404
+
עתירה לבג"ץ: הורה לעיריית ירושלים לא להסיר את השילוט "אבא ואמא = משפחה" שלמה כהן

עתירה לבג"ץ: הורה לעיריית ירושלים לא להסיר את השילוט "אבא ואמא = משפחה"

במהלך הלילה הגישה תנועת חזון בג"ץ דחוף כנגד החלטת עיריית ירושלים להסיר את קמפיין הפרסום בשלטי חוצות אותו מקדמת תנועת חזון. לטענת העירייה השלטים מטעם תנועת חזון שעליהם הכיתוב "אבא ואמא = משפחה.האומץ להיות נורמלי". פוגעים בשלום הציבור.

השלטים נתלו רק אתמול (שלישי) בבוקר ברחבי העיר בשילוט מוסדר באמצעות חברת הפרסום "זוהר פרסום חוצות".

בעקבות התליה הנרחבת הוציאה הגברת הגר אחדות, הממונה על פרסום החוצות בעיריית ירושלים, דרישה בהולה מחברת הפרסום, בה דרשה להסיר את השלטים, כאמור, ללא שהות ובאופן מיידי, מכיוון שלטענתה הם פוגעים ברגשות הציבור. גם בקשתה של חברת הפרסום להמתין עד הבוקר על מנת שהיא תוכל לגייס עובדים להסרת השלטים, נענתה בסירוב מוחלט. "יש להסיר את השלטים באופן מיידי" דרשה אחדות.

סמוך לשעת חצות הגישה תנועת חזון באמצעות עו"ד משה פולסקי, בקשה בהולה לצו מניעה מבית המשפט העליון. בעקבות הפנייה, נבלמה הסרת השלטים למספר שעות עד למתן התשובה מהיועצים המשפטיים של העיריה.

בימים האחרונים סרבה העירייה להסיר מרחבי העיר את דגלי הלהט"ב ודחתה את בקשת רב העיר הרב שטרן אשר ביקש את ההסרה מטעמים של פגיעה בציבור ובתושבי העיר.

מתנועת חזון נמסר: "בעקבות הטרור הלהטבי הדרדרנו למציאות בלתי נתפסת, בה בבירת העם היהודי, אי אפשר לומר את האמת הפשוטה כי אבא ואמא זוהי משפחה נורמלית. זאת בשעה שהעיר כולה מוצפת בדגלי גאוה. אנו קוראים לראש העיר משה ליאון להתערב ולנהוג בשפיות".

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "עיריית ירושלים פועלת עפי ייעוץ משפטי שהתקבל ועפי חווד משפטית. לאור האמור, הוחלט להסיר את השלטים המדוברים".