20 שנות מאסר נגזרו על מורה לשעבר שהורשע בלמעלה מ-1000 עבירות מין בשלושה אחים קטינים - 0404
+
20 שנות מאסר נגזרו על מורה לשעבר שהורשע בלמעלה מ-1000 עבירות מין בשלושה אחים קטינים

20 שנות מאסר נגזרו על מורה לשעבר שהורשע בלמעלה מ-1000 עבירות מין בשלושה אחים קטינים

פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה ביום 4.6.15 כתב אישום נגד שלומי כהן, מורה לשעבר בן 43, המייחס לו ביצוע עבירות מין רבות של אינוס, מעשי סדום, מעשים מגונים ועבירות נוספות לאורך 13 שנים, בין השנים 2009-1996, כלפי שלושה אחים שהיו קטינים בעת ביצוע העבירות. 

היום (שלישי), גזר בית המשפט המחוזי בבאר שבע עונש של 20 שנות מאסר בפועל על שלומי כהן, שהורשע, לאחר ניהול הוכחות, בביצוע עבירות מין בשלושת האחים. כמו כן, הטיל בית המשפט על הנאשם פיצוי למתלוננים בסך כולל של 250,000 שקלים.

חודש לפני הגשת כתב אישום זה, הוגש נגד הנאשם כתב אישום בבית משפט השלום בפתח תקווה בגין ביצוע עבירות מין דומות בקטין אחר. בעקבות פרסומים אלו, הגיעו המתלוננים למשטרת אשקלון והגישו תלונה על הליך זה. מספר חודשים לאחר הגשת כתב האישום, בחודש ינואר 2016, אחד המתלוננים שם קץ לחייו.

ביום 8.3.2016, צירפה הפרקליטות לכתב אישום המקורי מתלונן נוסף, אח נוסף של המתלוננים, אשר התגורר בשנים האחרונות בחו"ל ורק לאחר התאבדותו של אחיו, חזר לארץ והגיש תלונה במשטרה בגין עבירות מין חמורות שביצע הנאשם גם כלפיו בילדותו.

במהלך שמיעת הראיות, נשמעו בבית המשפט עדויותיהם של שלושת האחים, שהיו בגילאים בין 15-6 בעת ביצוע העבירות וכן העידו גם שני אחים נוספים, שעבירות המין החמורות שביצע בהם הנאשם, התיישנו. בית המשפט נתן אמון מלא במתלוננים.

כעולה מהכרעת הדין, הנאשם, שהיה מורה במבוא חורון עת נחשפה הפרשה, ניצל מערכת יחסים קרובה עם משפחת המתלוננים שנרקמה לאחר שאביהם עזב את הבית כאשר התגוררו כולם בגוש קטיף לפני ההתנתקות, וביצע במתלוננים הרכים בשנים בהזדמנויות שונות, לעיתים במקביל, למעלה מ-1000 עבירות, תוך שהוא מארח אותם בביתו וכן במהלך ביקורים בביתם.

בשלב הטיעונים לעונש ציינה עו"ד רותם יוחנני – הר ציון, כי: "בדרך מרושעת וחסרת רחמים ניצל הנאשם את גילם הרך של המתלוננים ואת האמון שרכשו לו עת תמך בהם בשעתם הקשה, סייע להם כלכלית וחברתית, אירח אותם בביתו, עזר להם בהכנת שיעורי בית, הכין חלק מהם לעליה לתורה ולימד אותם לנגן. הנאשם מיתג את עצמו במשפחה כתחליף אב וכאח גדול לילדים ובאופן שיטתי, לאורך 13 שנים, ראה בהם אובייקטים מיניים וביצע בהם עבירות מין קשות. הנאשם שלל מכל אחד ואחד מהמתלוננים את תום ילדותם ואת היכולת להתפתח אישיותית ומינית באופן תקין".

בית המשפט ציין בגזר דינו, כי "מעשי הנאשם מבטאים לא רק את ניצולם של המתלוננים בהיותם קטינים לצורך סיפוק צרכיו המיניים, אלא את רמיסת האמון שהם ואמם נתנו בו, ואת יכולתם של הקטינים לדווח על קרות המעשים, בין היתר, כדי לא לפגוע בקשר עם הנאשם שהיה משמעותי עבור אימם…" כמו כן, ציין בית המשפט, כי נפגעי תקיפה מינית בנסיבות דומות חווים "תחושות אשר מתוארות בספרות המקצועית כשהייה ממושכת בתנאיי שבי פסיכולוגי. זאת לאור תחושות התלות, מלכוד, השפלה, חוסר אונים, החפצה ודה-הומניזציה…"

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com