משרד החינוך קבע יום עיון לראשי הישיבות בקהילה נוצרית - הרב צפניה דרורי אוסר על השתתפות - 0404
+
משרד החינוך קבע יום עיון לראשי הישיבות בקהילה נוצרית – הרב צפניה דרורי אוסר על השתתפות

משרד החינוך קבע יום עיון לראשי הישיבות בקהילה נוצרית – הרב צפניה דרורי אוסר על השתתפות

המנהל לחינוך התיישבותי במשרד החינוך יקיים מחר (שלישי) יום עיון לראשי ישיבות וראשי אולפנות בשיתוף עם קהילת הנוצרים "בית אל" בזכרון יעקב. בהזמנה ליום העיון אשר יצאה מטעם רכזת הפיתוח הדתי למנהלים וראשי מוסדות חינוך בחמ"ד הוזמנו המשתתפים להרצאה על הקהילה הנוצרית ולסיור למידה בבית הספר הטכנולוגי של קהילת בית-אל בהדרכתו של מנהל בית הספר.

בעקבות ההזמנה החריגה מטעם משרד החינוך פנו ראשי מוסדות לרב צפניה דרורי בשאלה האם מותר להשתתף ביום העיון "קיבלתי הזמנה ליום השתלמות של משרד החינוך בקהילת בית אל זכרון יעקב", כתב הרב בתשובתו. "הופתעתי מקביעת הכינוס במרכז הנוצרי של אמה ברגר. אמנם המיוחד בדבריה הוא שהעובדה שקמה מדינת ישראל והינה מתגשמת הבטחת ה' הרי זה אומר שהבטחת ה' התגלתה בתקומת מדינתנו, ובזאת כולנו מאמינים! ההבדל שבין מה שאנו מאמינים לבינם – שהם מאמינים שאלוהיותו של ישו מתגלה בתקומת ישראל וזאת הוכחה לצדקת הנצרות והרי זו הכפירה הברורה ביותר באלוקי ישראל", קובע הרב.

בנוסף, אסר הרב על השתתפות של משרד החינוך ביום עיון עם הקהילה: "הנצרות כופרת בתורה כולה ובחובת קיום מצוותיה ומבחינה זו לא השתנתה במאומה. כל כינוס של החינוך בישראל רק מאמץ דרך זו ומבלבל לבבות רכים ופשוטים והופכם לקרבן של המיסיון הנוצרי. לפיכך אסור למשרד החינוך להשתתף בפעולות לעידוד הכרת הנצרות ומוסדותיה", קבע.

בעקבות פסיקת הרב, ראשי מוסדות שונים מתכוונים להעדר מיום העיון, והם פועלים לבטלו.

קהילת בית אל הנוצרית הגיעה לישראל מגרמניה לפני יותר מ-50 שנה בהנהגתה של האחות הגרמניה אמה ברגר והתיישבה בזיכרון יעקב. לקהילה מערכת חינוך הכוללת גני ילדים, בית ספר יסודי ובית ספר תיכון הפועל על-פי מודל החינוך הדואלי המקובל בגרמניה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com