שעון חכם, משקפי מציאות מדומה וחמ"ל ייעודי: צה"ל הקים חטמ"ר דיגיטלי לסיכול פיגועי הטרור ביו"ש (צפו) - 0404
צילום: דובר צה"ל

שעון חכם, משקפי מציאות מדומה וחמ"ל ייעודי: צה"ל הקים חטמ"ר דיגיטלי לסיכול פיגועי הטרור ביו"ש (צפו)

כחלק מהיערכות כוחותינו כנגד פיגועי הטרור הרבים בשטחי יהודה ושומרון, החליטו בצה"ל לצאת במיזם חדשני שנועד לתת מענה לפיגועי הדקירה והירי. במסגרת המיזם, התקינו בצה"ל מצלמות בנקודות חיכוך, רמקולים המיועדים ללוחמים בשטח ומערכת חכמה שתרכז את המידע המודיעיני ותנתח אותו לצורך מתן הנחיות לכוחות הפועלים בשטח.

הפרוייקט הצה"לי החל במטרה למנוע פגיעה באזרחי ישראל ובחיילי צה"ל. מהנתונים שמתפרסמים היום, ניתן לראות כי בשנת 2018 נעצרו 3,173 חשודים במעורבות בפעילות טרור והפרות סדר, נתפסו 406 כלי נשק והוחרמו כספי טרור בסכום כולל של כ-2,156,089 שקלים.

לעומת זאת, מתחילת שנת 2019 עד חודש אפריל, נעצרו 1,077 ערבים, נתפסו 263 נשקים והוחרמו כספי טרור בסכום של כ-448,352 שקלים. בצה"ל מעריכים כי הלחץ הרב שהם מפעילים על פעילות הטרור נושא פרי וכי מחירי הנשקים ביו"ש עולים בקצב מהיר. אלפי שקלים עבור נשק מאולתר ויותר מ-150 אלף שקלים לרובה תקני מסוג M16.

בצה"ל הבינו כי הלוחמים הם אלה המהווים את "הקצה המבצעי" וכי מוכנות להתקלות מול מחבלים היא החשובה ביותר והיא מהווה גורם מכריע במשימת ההגנה על היישובים היהודים. 

החמ"ל הייעודי שהוקם אוסף מידע מודיעיני מהמצלמות הרבות הפרוסות בשטח וכן קולט מידע מודיעיני מגורמי הביטחון השונים. לאחר איסוף המידע, המידע המעובד עובר אל "הקצה המבצעי" – הלוחמים שבשטח כהנחייה ופקודות או כהתראה לביצוע פיגוע.

לעומת הכלים של העבר לתרגול, בצה"ל נכנסו לעידן חדש והחלו בביצוע אימונים עם משקפיי מציאות מדומה לטובת שיפור המוכנות של הלוחמים בשטח. 

דובר צה"ל

דובר צה"ל

 

 

 

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com