77 מטרים בתוך ארצנו: כוחותינו ישמידו את מנהרת הטרור הגדולה ביותר שנחשפה ב"מגן צפוני" | תיעוד - 0404
צילום: דובר צה"ל

77 מטרים בתוך ארצנו: כוחותינו ישמידו את מנהרת הטרור הגדולה ביותר שנחשפה ב"מגן צפוני" | תיעוד

מאז מבצע "מגן צפוני", בו חשפו כוחותינו והשמידו 5 מנהרות טרור של ארגון חיזבאללה ופגעו בו קשות, יודעים בצה"ל על מנהרה נוספת, הגדולה מכולן, ועוקבים אחריה. 

המנהרה "מנהרת רמיה", בה תיכננו מחבלי החיזבאללה להשתמש במטרה לחטוף חיילים, לרצוח יהודים ואפילו להעביר עשרות מחבלים לתוך ארצנו בעת מלחמה, לא הייתה מוכנה לשימוש במשך התקופה האחרונה ולא הושמדה משיקולים מבצעיים. 

בצה"ל מבהירים כי מבצע "מגן צפוני" לא השמיד את היכולת הצבאית של החיזבאללה אך בהחלט פגע בהם קשות וגרם לתוכנית ההתקפה שלהם – הנתמכת בעיקרה על מנהרות הטרור – להקטע. 

דובר צה"ל

דובר צה"ל

גורם צבאי אומר היום כי, "מצבו הכלכלי של ארגון הטרור חיזבאללה קשה. במבצע מגן צפוני חשפנו 6 מנהרות תוך 40 ימים – הישג בלתי נתפס. חיזבאללה עומד על 3 רגליים: הגנה, אש והתקפה. את ההתקפה מובילה יחידת רדואן (סוג של קומנדו) והיא משתמשת במספר רכיבים למימוש תוכנית ההתקפה המתוכננת לשעת מלחמה. אחד הרכיבים העיקריים בהם היחידה משתמשת אלו המנהרות – רכיב חשוב שלקחנו להם במבצע".

"מנהרת רמיה", אותה ישמידו כוחותינו בימים הקרובים, היא הגדולה ביותר והמשמעותית ביותר שנבנתה על ידי מחבלי החיזבאללה. למנהרה עומק של 80 מטרים והיא חוצה כ-77 מטרים בתוך שטח ארצנו. לצורך ההשוואה, מנהרות הטרור שאותרו בעזה הן בדרך כלל בעומק של 20 מטרים בלבד. 

בסרטון העליון: חשיפת המנהרה ותיעוד מתוך המנהרה. בסרטון התחתון: מפקד עוצבת "ברעם", אלוף-משנה רועי לוי.

דובר צה"ל

דובר צה"ל

דובר צה"ל

דובר צה"ל

דובר צה"ל

דובר צה"ל

דובר צה"ל

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]