ממשלה שבה אין שום אמון בין רה״מ לשר הביטחון המיועד לא יכולה לקום - עדיף ללכת לבחירות - 0404
ממשלה שבה אין שום אמון בין רה״מ לשר הביטחון המיועד לא יכולה לקום – עדיף ללכת לבחירות

ממשלה שבה אין שום אמון בין רה״מ לשר הביטחון המיועד לא יכולה לקום – עדיף ללכת לבחירות

אפס אמון בין ראש הממשלה לח״כ אביגדור ליברמן. השניים יורים אחד בשני בתוך הנגמ״ש ולכל הכיוונים. בליכוד, מסביבבתו הקרובה של ראש הממשלה ועל דעתו, יצאה ההודעה כי ליברמן מעוניין לחסל את נתניהו כדי לרשת אותו. מנגד, ליברמן ממשיך להציג את נתניהו כאדם שלא עומד במילתו ובמילים אחרות: שקרן.

כך אי אפשר להתנהל. אם תקום הלילה ממשלה, הרי שזו תהיה ממשלה שבה אחד רודף את חברו. ליברמן נגד החרדים, החרדים נגדו, ליברמן נגד ביבי וביבי נגדו. אחד נגד השני. כך, אי אפשר להתנהל, לא זה מה שעם ישראל רוצה.

הפתרון היחידי למצב ההזוי הזה הוא בחירות מחודשות ובתקווה שהפעם ליברמן לא יהיה לשון המאזניים. בשום מצב, גם לא תיאורטי, לא יכולה ״כחול לבן״ להקים ממשלה ועל כן, מיותר לחשוב בכיוון הזה. מעבר לכך, יש חוק, והחוק מאפשר לכנסת לפזר עצמה ולצאת לבחירות. אם היא תצליח להעביר את החוק לפיזורה, הרי שזה המצב הטוב ביותר עבור הבוחר הישראלי, שיגיע כעת לקלפי ויצביע למפלגה שמתאימה לו, לאור האירועים בחודש האחרון. שם, מאחורי הפרגוד, יידע כל אזרח מה מצפה לנו אחרי הבחירות ויעשה את החלטתו הנכונה.

אי אפשר להקים ממשלה שחבריה ימשיכו ללכלך האחד על השני וליברמן יהיה המושל היחידי בתוכה – ברצותו יפרק וברצותו ירכיב. זה לא עובד. עדיף ללכת לבחירות וכמה שיותר מהר.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]