אם הילדה שנפצעה קשה מבקת"ב למחבל: "אנחנו מרימים את הראש וממשיכים קדימה - עם ישראל חי" - 0404
אם הילדה שנפצעה קשה מבקת חגית יוספי

אם הילדה שנפצעה קשה מבקת"ב למחבל: "אנחנו מרימים את הראש וממשיכים קדימה – עם ישראל חי"

סיגל סופר התייצבה היום (שלישי), לראשונה מול המחבל שידה בקבוק תבערה לעבר רכב המשפחה לפני כארבע שנים, פיגוע בו נפצעה ביתה תהל בת השלוש באורח קשה. בדיון שהתקיים בבית המשפט הצבאי במחנה עופר, במהלכו הוגשה בהסכמה עסקת טיעון בה נגזר על המחבל 16 שנות מאסר, התעמתה סופר עם המחבל ולאחר מכן נשאה דברים בפני השופטים.

בעת שנכנס המחבל לאולם איחלה לו סופר שיקרה לו ולילדיו את אותו הדבר שהוא גרם להם. בהמשך הדיון תיארה סופר לשופטים את רגעי הפיגוע, התחושות, השיקום ועוד.

סופר פתחה את דבריה בתיאור רגעי הפיגוע הקשה: "הסיוט שלנו מתחיל ביום שישי, נסיעה שמחה לשבת משפחתית בבית אל… פתאום משום מקום מושלכים לעבר רכבנו שני בקבוקי תבערה. קשה לתאר את הבהלה, הפחד והבילבול שהיו ברכב באותם רגעים.

בקבוקי התבערה חדרו את חלון הרכב בחלקו האחורי ונפלו על הכיסא שבו ישבה תהל בת השלוש, בתוך שניות הכל החל להישרף. האש שורפת את גופה הקטן מלמעלה עד למטה, תהל צועקת ובוכה ואיתה האחים שלה מתן ותאיר. הבהלה היתה גדולה, היו ניסיונות כושלים לכבות את תהל. לעצור את הרכב לא יכולנו, ארבעה מחבלים רעולי פנים עם שנאה בעיניים עמדו על הכביש, מחכים רק שהטרף שלהם יעצור ובזה הם יוכלו לוודא הריגה ולסיים את המלאכה".

הצלה יו"ש

 

לדבריה, גם הילדים הנוספים החלו להכוות מהאש. תוך כדי נסיעה מנסים ההורים לכבות את האש ובד בבד להתרחק ממקום הפיגוע. "אני מנסה לכבות את תהל בכל האמצעים העומדים לרשותי, אך הכל כשל. האש ממשיכה לשרוף חלקים בגופה של תהל. ממשיכים לברוח תוך צעקות ופחד גדול".

סופר תיארה את תחושותיה באותם רגעים: "הסיוט הגדול מתרחש מול עיניי. אני לא מפסיקה לצעוק 'לא שוב, לא שוב', לא יכול להיות ששוב אנחנו בסרט הרע הזה. הרי לפני מספר שנים כבר עברנו סיוט, בו חדרו מחבלים לישוב שלנו בגוש קטיף הגיעו עד לביתנו ושם דקרו אותי בסכינים בכל חלקי גופי, עברתי טיפולים והתמודדות קשה. ואז זה שוב בא והפעם קשה יותר, לראות ילד שלך שנפגע קשה פי כמה מפגיעה בגופך שלך. לא מאחלת לאף אחד לראות ככה את ילדיו".

לאחר שהגיעו לעמדת צה"ל החל הטיפול בתהל, ופינויה לבית החולים. סופר סיפרה לשופטים כי במשך חודש וחצי עברה תהל טיפולים קשים מאוד "נדרשתי לעמוד מול הקושי ולחזור ולהכאיב לבת שלי, תוך צעקות שלה 'אמא צריכה לעשות נעים לבת שלה ואת מכאיבה לי, את לא אוהבת אותי'. מה עושה אמא ששומעת מילים כאלה מביתה, וחייבת לחזור ולעשות זאת כל בוקר?".

דוברות הדסה

 

עוד הוסיפה כי מאז הפיגוע עברה המשפחה שיקום מחדש. היא סיימה את דבריה במילות חיזוק: "בימים אלו אנחנו מציינים מידי שנה את הפיגוע הראשון, וכעת נאלצים לשוב ולעמוד מול הרשע והשנאה בפיגוע השני. אך אני חוזרת ואומרת, כשם שאחרי הפיגוע הראשון קמנו, התאוששנו, הבאנו עוד ילדים לעולם.. גם הפעם אנחנו מרימים את הראש וממשיכים בכל הכוח קדימה, מתוך אמונה ושמחה כי זו הדרך, עם ישראל חי".

דובר צה"ל

 

עו"ד בלייכר מארגון חוננו המייצג את המשפחה כנפגעי עבירה: "מדובר באירוע קשה ביותר שרק בנס לא הסתיים באסון כבד יותר. אין ספק שמעורבותם של נפגעי האיבה בהליכים המשפטיים מביאה לתוצאות של החמרה כלפי המרצחים, אף כשהמשפט מסתיים לבסוף בעסקת טיעון. אנו נמשיך ללוות את התיקים של המחבלים ונפעל לכך שהעונשים כנגד המחבלים יוחמרו עוד ועוד כחלק מהמלחמה בטרור האיסלמי הרצחני".

כזכור, כנגד חברי החולייה שביצעו את הפיגוע הוגשו מספר עסקאות טיעון, ושלושת המחבלים נידונו ל-10, 12 ו-14 שנות מאסר ותשלום פיצויים כספים. היום, כאמור, הוגשה עסקת הטיעון האחרונה של המחבל הרביעי שהשליך בפועל את בקבוק התבערה, והוא נידון ל-16 שנות מאסר ותשלום פיצוי כספי.

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]