'עד כאן' ללשכת עורכי הדין: להרחיק לצמיתות את עורכי הדין שהורשעו לאחר ביקור אסירי חמאס וג'יהאד - 0404
'עד כאן' ללשכת עורכי הדין: להרחיק לצמיתות את עורכי הדין שהורשעו לאחר ביקור אסירי חמאס וג'יהאד שירות בתי הסוהר

'עד כאן' ללשכת עורכי הדין: להרחיק לצמיתות את עורכי הדין שהורשעו לאחר ביקור אסירי חמאס וג'יהאד

ארגון 'עד כאן' הגיש תלונה לוועדת האתיקה של לשכת עורכי הדין, במטרה להרחיק לצמיתות את עורכי הדין עומר אסכאפי, נדים גרייב ומחמוד אבו סנינה, אשר הורשעו בביקור אסירי חמאס וג'יהאד הכלואים בישראל והעברת מסרים בניהם תמורת תשלום, כל זאת במהלך עבודתם כעורכי דין.

בפניה ללשכת עורכי הדין נכתב כי, "עורכי הדין הנ"ל פעלו במשך תקופה ארוכה לסייע למחבלי חמאס וג'יהאד אסלאמי הכלואים בישראל על עבירות ביטחוניות בהעברת ידיעות ואיגרות, וכל זאת בתשלום עבור כל 'הברחת מידע' וכל 'ביקור'. עורכי הדין הורשעו".

עוד נכתב: "מכתב האישון המתוקן בו הורשעו עולה כי: עורכי הדין ביקרו אסירי חמאס וג'יהאד אסלאמי, העבירו איגרות לתיאום שביתות רעב והעברת הוראות מטעם ארגוני הטרור תמורת 400-600 ש"ח לביקור. הורשעו בהסדר טיעון במתן שירות להתאחדות בלתי מותרת".

בערעור על עונשם של עורכי הדין תוארו מעשיהם: "עורכי דין במקצועם, עבדו במשרד 'אל קודס לשירות חוקתי ומסחר', ובמסגרת עבודתם ביקרו אסירים ביטחוניים מארגוני חמאס והג'יהאד האסלאמי בבתי כלא שונים. המשיבים העבירו בביקוריהם, בתיווך המשרד, איגרות בין האסירים הביטחוניים לבין הנהגות ארגוני הטרור ואסירים ביטחוניים אחרים".

בנוסף, נכתב: "העברת האיגרות נועדה לשם קידום ענייניהן של הנהגות ארגוני הטרור והעברת הנחיות מההנהגות לאסירים הביטחוניים, וכן לטובת תיאום צעדים ארגוניים ופעילויות מחאה, כדוגמת שביתת רעב, כנגד שירות בתי הסוהר. המשיבים קיבלו תמורה כספית מטעם גורמים הקשורים לארגוני הטרור בסך של 400-600 ש"ח עבור כל ביקור. כתבי האישום ייחסו למשיבים עבירות של מתן שירות להתאחדות בלתי מותרת".

על עורכי הדין נגזרו חודשי עבודות שירות ותשלום קנסות, אשר הוחמרו לחודשי מאסר בפועל.

על עו"ד אסכאפי, אשר הואשם ב-22 ביקורים והעברת 4 אגרות, נגזרו חמישה חודשי עבודות שירות וקנס על סך 2,000 ש"ח, אשר הוחמרו לשישה חודשי מאסר בפועל.

על עו"ד אבו סנינה, אשר הואשם ב-520 ביקורים והעברת 10 אגרות, נגזרו תשעה חודשי עבודות שירות וקנס על סך 30,000 ש"ח, אשר הוחמרו לשניים עשר חודשי מאסר בפועל.

על עו"ד גרייב, אשר הואשם ב67 ביקורים והעברת 4 אגרות, נגזרו שישה חודשי עבודות שירות וקנס על סך 10,000 ₪, אשר הוחמרו לשמונה חודשי מאסר בפועל.

כמו כן, מסרו בארגון 'עד כאן' כי יפעלו גם למיצוי ההליכים נגד עו"ד טארק ברגות, שהואשם לאחרונה בביצוע פיגוע ירי יחד עם בכיר המחבלים זכריא זביידי.

עו"ד צור פלק, מנהל המחלקה המשפטית של ארגון 'עד כאן', מסר "מקומם ומזעזע לראות את השימוש שעשו אותם עבריינים בתפקידם כ"עורכי דין". מעשיהם חצו כל נורמה אתית וחוקית ואני מצפה מלשכת עורכי הדין להרחיקם לצמיתות משורותיה".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]