נתניהו: "לא הצלחתי לשכנע את ליברמן להמנע מבחירות - אמשיך לפעול בזמן שנותר להקים את הממשלה" - 0404
נתניהו: 0404

נתניהו: "לא הצלחתי לשכנע את ליברמן להמנע מבחירות – אמשיך לפעול בזמן שנותר להקים את הממשלה"

לאחר הניסיון האחרון להקמת הממשלה ומציאת פתרון במשבר במשא ומתן הקואליציוני סביב חוק הגיוס, במהלכו נפגש רה"מ בנימין נתניהו עם יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, מסר הערב (שני), ראש הממשלה הצהרה לתקשורת.

נתניהו: "לפני חודש וחצי העם אמר את דברו והעם רוצה שתקום ממשלת ימין ברשותי. בימים האחרונים אני עושה מאמצים אדירים להקים ממשלת ימין ולמנוע בחירות מיותרות. אין שום סיבה בעולם לשתק את המדינה לעוד שנה וחצי. הויכוח כאן הוא קוסמטי ולא רוצים שתקום ממשלת ימין ומנפחים אותו. בגלל קוסמטיקה לא הולכים לבחירות – יש פתרונות נפלאים ואם יש רצון אפשר לפתור תוך 2 דקות.

לצערי, עד רגע זה לא הצלחתי לשכנע את אביגדור להימנע מבחירות. כל מי שמסתכל על המציאות מבין שאנחנו צריכים לגלות אחריות ולהקים ממשלה מיד. כולם מבינים זאת, ביניהם גם ידידי הטוב נשיא ארה"ב דונלד טרמאפ. הוא אמר היום שהוא 'מקווה שהדברים יסתדרו עם הקמת הממשלה והוא ואני נוכל להמשיך לקדם את הברית בין ארה"ב לישראל ונהפוך אותה לחזקה מתמיד'. הוא הדגיש – יש לנו עוד הרבה דברים לעשות – הוא צודק. יש לנו אינסוף דברים חשובים לעשות..

אני אומר מעומק הלב והשכל, אין שום סיבה לגרור את המדינה לבחירות שיעלו הון עתק! מה, הפכנו לאיטליה? שנמצאים במשבר אלקטורלי פרמננטי? אנחנו מדינת ישראל. אנחנו מדינה חזקה ודמוקרטית. קבלנו הכרעה, נלך ונקים את הממשלה הזאת. 

אני מצפה שטובת המדינה תגבר על כל אינטרס אחר – זו פשוט לא הדרך, עדיין נשאר זמן, עוד אפשר להעשת. ואני מבטיח שאמשיך לפעול בזמן שנותר כדי להקים את הממשלה בימים הקרובים.

אני קורא לאביגדור ליברמן לשקול את הדברים בשנית. רבותיי וגבירותיי, יש עוד 48 שעות – אפשר לעשות הרבה דברים ב-48 שעות. אפשר לקיים את רצון הבוחר, אפשר להקים ממשלה חזקה ואפשר להביא יציבות וממשלה טובה למדינת ישראל. אני מקווה שאנשים יתעשתו, אני מקווה שיעשו את הדבר הנכון". 

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]