תליית כביסה ופגיעה בעתיקות, השלכת זבל במקום המקדש והקמת אוהלי שטח ללינה - כך נראה הרמדאן בהר הבית - 0404
צילום: "הקרן למורשת הר הבית"

תליית כביסה ופגיעה בעתיקות, השלכת זבל במקום המקדש והקמת אוהלי שטח ללינה – כך נראה הרמדאן בהר הבית

בימים האחרונים מתעדים עולי הר הבית, מדריכי "הקרן למורשת הר הבית" ותנועת "סטודנטים למען הר הבית" את הנעשה בתוך הר הבית במהלך חודש הרמדאן. במהלך סיוריהם בהר, המוגבלים לעלייה רק בשעות הבוקר בשל ביטול משטרת-ישראל את שעת עליית הצהריים, תיעדו המדריכים והעולים שלטי הכוונה רשמיים למסגד "שער הרחמים" שהקימו הווקף והרשות בהר הבית בניגוד לפסיקות ביהמ"ש ותוך התעלמות מהחוק ומאמירות בכירי ממשלת ישראל כי לא יקום מסגד חדש בהר.

כמו כן, צולמו במספר מקרים כביסה ושטיחים המתנוססים על גדרות מתחם "שער הרחמים" ועל עמודים עתיקים מימי המלך הורדוס הנמצאים בשטח ההר, ללא שום ניסיון או הקפדה בשמירה על העתיקות בנות אלפי השנים.

"הקרן למורשת הר הבית"

"הקרן למורשת הר הבית"

בימים האחרונים תועדה שפיכת זבל בכמויות אדירות המושלכות בתוך מתחם הר הבית, אל מול החומה המזרחית, מטרים ספורים מהמתחם בו עמדו בעבר בתי המקדש.

תופעה נוספת אותה מקיימים המוסלמים בימים אלה היא לינה בתוך מתחם הר הבית, בניגוד להוראות המשטרה השואפת לפנות את הר הבית ממתבצרים במהלך הלילה, שכן אלה מקיימים הפרות סדר בבוקר שלמחרת. כך, צולמו בימים אלה אוהלי-שטח בצבעים שונים הפרוסים בשטח הר הבית ובהם לנים מוסלמים, מתחת לאפם של כוחות הביטחון ותוך התעלמותם מהנעשה.

"הקרן למורשת הר הבית"

"הקרן למורשת הר הבית"

מתנועת "סטודנטים למען הר הבית" נמסר: "החומרים אותם אנו אוספים בימים האחרונים מתוך הר הבית מעידים על איבוד שליטה מוחלט של ממשלת ישראל ומשטרת ישראל על הנעשה בשטח הר הבית. תליית כביסה, השלכת זבל בערימות, הקמת אוהלים כאילו שהיה מדובר בפארק ללינה המונית, כל אלה הם המשך הביזוי של המקום הכי קדוש לעם היהודי, וכל זה קורה במשמרת של ממשלה לאומית האמורה לדאוג למקומות הקדושים של עם ישראל.

הדבר גם מוכיח, שוב, את הביזוי ההולך-ונשנה של המקום ע"י ההמון המוסלמי, ובפרט בחודש הרמדאן. אנו מזכירים שבכל שנה מחדש, בסוף חודש הרמדאן, ההתנהגות המבזה מגיעה לכדי התפרעויות ושריפת נקודת המשטרה בהר. כפי שזה נראה, אנחנו בדרך לשם גם השנה".

"הקרן למורשת הר הבית"

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]