משליכים דוקרנים וקופצים על הרכבים: צפו במסתערבים עוצרים שב"חים ערבים שהסתננו לארצנו - 0404
צילום: דוברות המשטרה

משליכים דוקרנים וקופצים על הרכבים: צפו במסתערבים עוצרים שב"חים ערבים שהסתננו לארצנו

כוחות המסתערבים של מג"ב ושוטרי מחוז דרום של המשטרה פעלו היום (ראשון) באופן סמוי וגלוי, רכוב ורגלי, במרחב תל ערד שבדרום ארצנו לצמצום הסתננות של שב"חים ערבים והסעתם בשטח ישראל.

במהלך הפעילות זיהו הכוחות רכב מסחרי חשוד שנסע במהירות גבוהה. בניסיון לעצור את הרכב ולאור סירובו של הנהג לעצור, השתמשו הכוחות באמצעים מיוחדים ובדוקרנים עליהם עלה הרכב שהמשיך בנסיעה תוך סיכון חיי משתמשי הדרך. במהלך המרדף אחריו, ניסו להימלט רגלית חמישה חשודים מהרכב אך הם נעצרו לאחר מרדף רגלי.

לאחר מעצרם, התברר כי גם הנהג הוא שוהה בלתי חוקי ערבי האסור לנהיגה בארץ, הרכב עם לוחיות זיהוי משוכפלות ובחזית הרכב אותר מתקן מהבהב אדום כחול שאמור, על פי החשד, להונות את כוחות הביטחון ולדמות רכב משטרה. בחיפוש ברכב אותרה סחורה שכללה צעצועים שככל הנראה מיועדים היו למכירה.

בפעילות נוספת אותר רכב פרטי שנסע במהירות והעלה את חשדם של הלוחמים. לאחר מרדף משטרתי וחסימות בנתיב הנסיעה נעצר הרכב על ידי הלוחמים שאיתרו בו ארבעה שוהים בלתי חוקיים וביניהם גם במקרה הזה ערבי שנהג ברכב בניגוד לחוק.

בפעילות נעצרו בשני כלי רכב תשעה שוהים בלתי חוקיים מאזור חברון (חמישה בגירים וארבעה קטינים) להמשך חקירה של המשטרה.

מהמשטרה נמסר: "מאבקה של משטרת ישראל בתופעת השהייה הבלתי חוקית כולל פעילות של יחידות משטרה מיוחדות לרבות יחידות מג"ב הנעזרות באמצעים מיוחדים מתוך הנחת עבודה שהמסתננים לארץ שלא כדין עלולים להוות מחוללי פשיעה ואף טרור".

דוברות המשטרה

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]