נשות ווטש: "עו"ד טארק ברגות הוא חבר שלנו" (צפו) - 0404
נשות ווטש:

נשות ווטש: "עו"ד טארק ברגות הוא חבר שלנו" (צפו)

פעילות ארגון 'מחסום ווטש – נשים למען זכויות אדם ונגד הכיבוש', תומכות בפומבי בעו"ד טארק ברגות שהואשם בביצוע פיגוע ירי יחד עם בכיר המחבלים זכריא זביידי. בין היתר תיארו אותו הפעילות כ'חבר שלנו', 'היה פה ולב לילדים פלסטינים שהוטלו לבתי הסוהר הישראלים', 'נחטף על ידי כוחות האופל למרתפיו', 'התרשמנו מהגנתו הנחרצת והחמלה הרבה כלפי העצורים' ועוד.

ארבע מפעילות הארגון, נורה אורלוב, תמר גולדשמידט, איה קניוק וניצה אמינוב, אשר חלקן תומכות מוצהרות בחרם ה-BDS כנגד ישראל, דיווחו כי נכחו בדיון בעניינם של המחבל זכריא זביידי ועו"ד טארק ברגות, אשר התקיים בבית המשפט הצבאי במחנה עופר בדלתיים סגורות. בדו"ח התצפית לאחר האירוע מדווחות הפעילות כי "איננו מכירות את זביידי, אבל עו"ד ברגות הוא חבר שלנו. נכחנו בדיונים רבים שלו, ותמיד התרשמנו מהגנתו הנחרצת ומהחמלה הרבה כלפי העצורים הקטינים".

 

עד כאן

 

בפוסט נוסף, אותו פרסמה הפעילה תמר גולדשמידט, היא מתארת כיצד התנהל הדיון בעניינו של ברגות בבית המשפט הצבאי עופר. "חוזרות מישיבה בקרוי 'בית משפט', 'עופר', זה הצבאי, בעניינו של חברנו עורך הדין טארק ברגות". היא ממשיכה ומתארת את ברגות כ"פה ולב לכל כך הרבה ילדים פלסטינים אבודים, שהוטלו כמובן בסיום משפטיהם לשנים רבות לבתי הסוהר הישראלים, עשו או לא עשו את אשר נאמר שעשו, והרי זה לא ממש משנה..".

עוד הוסיפה הפעילה: "ועכשיו טארק ברגות נחטף על ידי כוחות האופל למרתפיו, ומכאן והלאה, עד כמה שניתן יהיה להם, הוא מנוע מפגש עם עורך דין". גולדשמידט תיארה כי במהלך הדיון, אליו הגיעו אשתו של ברגות ואחיו, התייצבו "עשרות עורכי הדין שהתקבצו מהאולמות השונים, חבריו, ועמדו על כך שהם כולם, בלי יוצא מן הכלל, מייצגים אותו. וכך מתעתדים חבריו עורכי/ות הדין, ואלה שאינן עורכות דין (פעילות נשות וואטש), לא לתת לכוחות האופל מנוחה, בניסיון להביא לשחרורו".

כזכור, בעבר כינתה גולדשמידט פגיעה במחבלים כ"הוצאה להורג", ובנוסף, לאחר שכוחותינו חיסלו שני מחבלים ערבים שביצעו פיגוע דריסה, הצדיקה את מעשיהם "פעולותיהם של החיילים לעולם לא נקראות טרור, למרות שהן מופנות כלפי אזרחים חפים מפשע, ועונות בדיוק להגדרה 'טרור'. האם אין לתושבים שלא בחרו את המשטר ששולט עליהם שולח אליהם את חייליו רשות להביע את דעתם, את כעסם, את מחאתם, באמצעים העומדים לרשותם, והרי ממש להתגונן אינם יכולים", כתבה.

עד כאן

 

לאחרונה התפרסם ראיון עם אחת מפעילות הארגון ברדיו אשדוד, בתכנית שעסקה בטקס הזיכרון האלטרנטיבי שהתקיים בערב יום הזיכרון (בסרטון למטה). הפעילה, יוכי, נשאלה על ידי רן כרמי בוזגלו האם תתריע על מטען כנגד חיילי צה"ל, והשיבה בשלילה.

"תעני לי האם היית מתריעה לו ידעת על מטען צד שמחכה לסיור שלנו, בנים של תושבי אשדוד, שעומד לעבור מחר ברצועה והטמינו לו מטען צד, האם היית מדווחת? אני לא אעזוב אותך עד שתעני על השאלה". בתחילה ביקשה הפעילה לרדת מהקו, ורק לאחר שהמראיין לחץ עליה "יש לך מידע כרגע על פיגוע שאמור..", ענתה – "לא הייתי מעבירה את זה".

אבירם זאבי, יו"ר ארגון 'עד כאן': "פעם נוספת עולה הקשר בין ארגונים המכנים עצמם "ארגוני זכויות אדם" לבין פעילות אנטי ישראלית מובהקת, במקרה שנחשף עם נשות ווטש, הקשר אף עולה לרמת סיוע ועידוד למי שנחשדו בפעילות טרור. הקשר בין הארגונים הללו לגורמי הרשות, התומכת בפועל בטרוריסטים ובני משפחותיהם, אינו חדש לנו ואנו מצביעים ומתריעים עליו למעלה משלוש שנים.

יש להגביל את חופש הפעולה של ארגונים אלו שכן לא יתכן שבזמן שכוחות הביטחון עושים לילות כימים כדי לאפשר לנו לקיים שגרת חיים, נשות ווטש פועלות על מנת לסכל את פעילות הכוחות, תוך שהן נהנות מחופש פעולה בחסות אותם אנשי ביטחון אשר הן מכנות פושעי מלחמה.

אנו קוראים לצה"ל לנתק את קשריו עם נשות מחסום ווטש ולהפסיק לאפשר להן לעמוד במחסומים ולהשפיע על פעילות מבצעית כגון בידוק, כיוון שכעת נחשף באיזה צד הן תומכות".

עד כאן

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]