נתניהו: ״שוקל הרחבת הטייסת גם לפעולות יום - מודה למצרים ששלחה שני מסוקים לכיבוי״ - 0404
נתניהו: ״שוקל הרחבת הטייסת גם לפעולות יום – מודה למצרים ששלחה שני מסוקים לכיבוי״ קובי גדעון, לע״מ

נתניהו: ״שוקל הרחבת הטייסת גם לפעולות יום – מודה למצרים ששלחה שני מסוקים לכיבוי״

ראש הממשלה בנימין נתניהו והשר לביטחון הפנים גלעד ארדן קיימו הערכת מצב בעקבות גל השריפות בחפ"ק כוחות החירום וההצלה בתל חדיד.

ראש הממשלה נתניהו והשר ארדן קיבלו סקירות על מצב השריפות ועל ההיערכות לקראת התחדשותן ממ״מ מפכ״ל המשטרה ניצב מוטי כהן, נציב כבאות והצלה רב טפסר דדי שמחי, מפקד טייסת הכיבוי תת-ניצב ניר רוזנטל וגורמים בכירים מהמל"ל, משרד הביטחון, רט"ג, קק"ל, פקע"ר, השירות המטאורולוגי וגופים נוספים.

לאחר מכן, ראש הממשלה נתניהו ביקר בקרון הפעלה של הכטב״ם שמסייע לכוחות הכיבוי וההצלה באיתור השריפות, ושוחח עם לוחמי האש שפועלים בשטח.

רה״מ נתניהו: ״״פנינו להרבה מדינות, בשיחה שלי עם שר הבט"פ וראש המל"ל, סיכמנו על פניה מרבית לכל הגורמים. עד לרגע זה הגיע סיוע מיוון, קרואטיה איטליה, מצרים וקפריסין ואנחנו מאוד מעריכים זאת. אני רוצה להודות לידידי נשיא מצרים א-סיסי, על כך ששלח שני מסוקים.

קיבלנו גם פניות מאחרים, גם מהרש"פ וגם מגורמים נוספים. ארבע עד שש מדינות, ביניהן רוסיה, כבר מוכנות לשלוח עזרה מעשית. הם פונים אלינו אפילו לפני שפנינו אליהם, לחלק מהמדינות הללו זה מאוד חשוב, והיכולת הבינלאומית חשובה ומסייעת ליכולת הלאומית.

אני רוצה להגדיל עוד יותר את יכולת כיבוי האש העצמאית שלנו, אבל אני מברך בשתי ידיים על הנכונות של שכנים רבים שלנו לעזור לנו בשעת מצוקה כפי שאנחנו עוזרים להם״.

עוד אמר רה״מ: ״אני רוצה להודות ללוחמי האש, לשוטרים, לטייסים ולכל הכוחות שבשיתוף פעולה בלתי רגיל עושים עבודה קשה מאוד בתנאים קשים, גם אתמול, גם היום וככל שדרוש.

אני מבקש מאזרחי ישראל להישמע להוראות ולהימנע מטיולים בימים אלה, לעשות מה שהם מתבקשים כי מדובר בהצלת חיים. המשימות שלנו הם קודם כל הצלת חיים. זה אומר שאנחנו מפנים אנשים מבתיהם, וזה דבר קשה מאוד וקורע לב אבל הדבר נדרש. דיברנו על זה עכשיו עם מ״מ המפכ"ל ועם שר הבט"פ.

המשימה השנייה היא שליטה באש. עד לרגע זה, זה נעשה בצורה מיטבית, אך האתגר עוד לפנינו בגלל תנאי מזג אוויר, בגלל הרוחות ובגלל החום הקיצוני.

המשימה השלישית היא שיקום, אנחנו נעזור להחזיר את האנשים לבתיהם ואם צריך – להחזיר את בתיהם. זאת בעיה קשה, במיוחד באחד היישובים כאן.

הדבר הרביעי זו אפשרות של היערכות אחרת, עוד יותר טובה ויש הרבה הרבה שיפור במערך שאני רואה כאן היום. אני שוקל את הרחבת הטייסת גם לפעולות יום וגם לפעולות לילה ושינויים מבניים אחרים, ואני בהחלט מתכוון ליישם אותם בשנה הקרובה.

בסך הכל עבודה מצוינת אבל שוב – האתגר עוד לפנינו. אנא הישמעו להוראות כיבוי האש, המשטרה. להימנע עכשיו מטיולים מיותרים".

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן: ״המאמץ העיקרי הוא מאמץ הצלת החיים ובכל מקום שיש ספק אז ההנחייה שלי היא שאין ספק ואם יש צורך נפנה אוכלוסיה, נסגור צירי תנועה ונזמין סיוע בינלאומי כפי שעשינו . אנחנו נערכים למניעת הצתות באמצעות חוזי אווירי וצוותי מג״ב שמסיירים באזורי חורש ויער".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]