פער הקולות הקטן עשוי להכניס בבחירות חדשות את בנט ושקד - ליברמן לא יהווה מכשול - 0404
פער הקולות הקטן עשוי להכניס בבחירות חדשות את בנט ושקד – ליברמן לא יהווה מכשול

פער הקולות הקטן עשוי להכניס בבחירות חדשות את בנט ושקד – ליברמן לא יהווה מכשול

יו״ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן מוביל את ישראל לבחירות חדשות ולבזבוז אדיר של כספי ציבור וזאת בתירוץ של ״חוק הגיוס״. לא ברור באמת מהו רצונו של ליברמן, אבל התנהלותו מלמדת כי ממשלת ימין לא בדיוק מעניינת אותו, אלא אך ורק דבר אחד – אביגדור ליברמן.

במצב הנוכחי, עם ישראל הולך לבחירות מחדש. המצב בקלפי לא יהיה עם הבדל מהותי. בכל מקרה, הרוב יהיה של הימין, גם אם כחול-לבן יקבלו יותר קולות.

השינוי שיכולות להביא איתן הבחירות החדשות – האפשרות שנפתלי בנט ואיילת שקד יתמודדו שוב עם מפלגתם או שירוצו בנפרד בתוך מפלגה אחרת (אפשרות קלושה). לשקד דלת פתוחה ב״הבית היהודי״. בנט – לא יכול לשוב לשם. שקד, יכולה גם לקבל שיריון מראש הממשלה בנימין נתניהו – מה שיסייע לליכוד לקבל עוד קולות. רק בדרך של שיריון יכולה שקד להתמודד כעת באמצעות הליכוד.

כך או אחרת, לבנט ושקד סיכוי לא רע להשיג ארבעה מנדטים, שכן היו חסרים להם קצת יותר מ-1,500 קולות כדי להכנס עם הימין החדש לכנסת.

משה פייגלין וזהות לא בטוח שיצליחו לעמוד כלכלית ולהתמודד שוב בחודשים הקרובים. בנוסף, גימיק הגראס מיצה עצמו ולא יקבל שוב את הבמה שקיבל בתקשורת. גם אם זהות תתמודד, טבעי שחלק מהמצביעים לפייגלין, יצביעו לבנט ושקד.

בכל סיטואציה, דומה שבחירות חדשות יאפשרו הרכבת ממשלת ימין ללא ליברמן. ללא מפלגה פיצפונת שעושה רעש ותוקעת באופן קבע מקלות בגלגלי השלטון.

נקודה נוספת ומעניינת היא מפלגת כולנו. האם כחלון יצליח שוב להכנס? כלל לא ברור. לאן יילכו מצביעיו? גם זה לא ברור, אך נראה כי במידה וכחלון לא יצליח להתברג, לא השמאל יהיה זה שיהנה ממצביעיו.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]