הבית היהודי: ״ישנם נושאים לא מעטים השנויים במחלוקת - קווים אדומים כדי שנכנס לממשלה״ - 0404
הבית היהודי: ״ישנם נושאים לא מעטים השנויים במחלוקת – קווים אדומים כדי שנכנס לממשלה״ ערוץ 20

הבית היהודי: ״ישנם נושאים לא מעטים השנויים במחלוקת – קווים אדומים כדי שנכנס לממשלה״

מפלגת הבית היהודי, המובילה את איחוד מפלגות הימין, דיווחה הבוקר (שישי) למתפקידה על המו״מ להקמת ממשלה חדשה.

לטענת המפלגה, עדיין ישנם נושאים השנויים במחלוקת, אך עד לרגע זה המפלגה לא הגיעה למצב שצריך להציב תנאים ואולטימטום לראש הממשלה.

במפלגה ציינו כי המו״מ נמשך בחלוקה של שלושה סעיפים עיקריים: דרישת תיקי המשפטים והחינוך, כפי שהיו בידי המפלגה בממשלה היוצאת. ״מצידנו מופעל לחץ בצורה אחראית ודרישתנו לקבל את תיקי המשפטים והחינוך הוגנות ומשקפות את כישורי הנבחרים שלנו ואת יכולת ההשפעה הציבורית על המפלגה״, הבהירו ב״הבית היהודי״.

הסעיף השני הוא ״קווי יסוד ודרישות מהותיות בנושאים הכלליים (חינוך, התיישבות, חברה, משילות ומשפט, דת ומדינה, כלכלה, רשויות מקומיות ודרישות מונציפאליות). במפלגה ציינו כי, ״ישנה התקדמות והסכמה על נושאים רבים. ישנם עדיין נושאים לא מעטים השנויים במחלוקת. באותם נושאים יש סעיפים שמהווים קווים אדומים המחייבים להגיע להסכמה עליהם כדי להכנס לממשלה. בשעות אלה יושבים צוותי המו״מ שלנו ושל הליכוד על מנת לצמצם את הנושאים השנויים במחלוקת ובכדי להגיע להסכמה באותם קווים אדומים. (עדיין לא הגענו לנקודה בה צריך להציב את הדברים כתנאי ואנו מקווים שגם לא נגיע לכך)״.

הסעיף השלישי הוא נושא ״דרישות תקציביות״. במפלגה ציינו כי, ״הגשנו מסמך מקיף ומפורט הכולל נושאים רבים ומגוונים הנוגעים לציונות הדתית בפרט ולעם ישראל בכלל. היקף ורוחב הדרישות מותאם לחלוטין להיקף ורוחב המפעלים המדהימים של הציונות הדתית ששזורים באריגי חיינו כאן במדינה״.

0404

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]