הסרטון המלא שמעלה שאלות: מדוע נעצר בכוח הלוקה באוטיזם? צפו ושפטו - 0404

הסרטון המלא שמעלה שאלות: מדוע נעצר בכוח הלוקה באוטיזם? צפו ושפטו

הסרטון המלא מציג שאלות קשות: האם טענת המשטרה, שהצעיר החרדי הלוקה באוטיזם תקף שוטרת טרם מעצרו האלים, נכונה?

בסרטון שמפורסם עתה, נראה הצעיר ליד מקום ההתרחשות. בינו לבין טענה על זריקות אבנים אין ולא היה דבר. בסרטון לא נראה שהוא תוקף שוטרת, אך ניתן לראות אותו מתקרב לכוח.

בשלב מסוים הוא מתקדם שניים-שלושה מטרים (מוסתר מאחורי העמוד) ובתוך שניות נראה שוב. מיד לאחר מכן ניגש אליו שוטר שאינו על מדים. השוטרת הלבושה באזרחי, אותה תקף הצעיר לפי טענת המשטרה, גם היא באזור, ונראה שהשוטר שואל אותה: ״האם זה הבחור״ ובתוך רגע מתחילה המהומה. כך או אחרת, המעצר נעשה תוך שימוש בכוח רב מידי וללא כל התחשבות במצבו הבריאותי של הצעיר.

כזכור, מהמשטרה נמסר בתגובה: "במהלך פעילות המשטרה לאכיפה של הקמת מדורות העלולות לסכן חיי אדם בשטחים אסורים בשכונת מקור ברוך בירושלים, נתקלו השוטרים באלימות מצד עשרות מתפרעים שכללה זריקות אבנים, חפצים ותקיפת שוטרים. מתחקור ראשוני של האירוע עולה שבמהלך הפעילות תקף צעיר את אחת השוטרות. במהלך המעצר החשוד התנגד, התפרע ונפצע בפניו. מיד לאחר מעצרו ועם בירור מוגבלותו החליט קצין המשטרה שנכח בשטח על שחרורו לאלתר והוא טופל במקום ע"י מד"א. יחד עם זאת, נסיבות האירוע נבדקות ויתוחקרו במלואן".

*חשוב לציין כי הסרטון ארוך הרבה יותר ובשום מקום לא נראה הצעיר תוקף שוטרת. העלנו גרסא חתוכה, עקב אורכו של הסרטון המציג את המתרחש הרבה לפני ואחרי המעצר.

לסרטון המעצר הקשה והמזעזע בו תועדו לוחמים עוצרים בכוחניות קשה, עד זום דם, את הצעיר החרדי הסובל מאוטיזם

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]