סמוטריץ' לרגב: "יש לאפשר לאוהדי הכדורגל שומרי השבת לקחת חלק ולמנוע את הדרתם ממגרשי הכדורגל" - 0404
סמוטריץ' לרגב: הלל מאיר ואור אלכסנברג

סמוטריץ' לרגב: "יש לאפשר לאוהדי הכדורגל שומרי השבת לקחת חלק ולמנוע את הדרתם ממגרשי הכדורגל"

יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ', פנה לשרה מירי רגב, בבקשה שתתערב ותפעל לדחייה של חצי שעה במשחקי הפליאוף העליון בשבת הקרובה.

במכתבו, כתב סמוטריץ':

"הנדון: מניעת הדרת אוהדים שומרי שבת ממשחקי ליגת העל בכדורגל

1. בעקבות פניה שקיבלתי ללשכתי נוכחתי לדעת כי בשבת הקרובה מתוכננים להתקיים שלושה משחקים בפליאוף העליון בליגת העל בכדורגל.

2. להבנתי, שלושת המשחקים נקבעו לשעה 20:00 כאשר זמן יציאת השבת הוא 20 דקות לאחר מכן לערך.

3. כידוע, בין האוהדים הרבים של הקבוצות ישנם גם לא מעט אוהדים שומרי שבת שמבקשים לקחת חלק בחוויה ולהיות שותפים בעידוד קבוצתם.

4. פניית האוהדים שומרי השבת לגורמים המוסמכים בליגת העל בבקשה לאחר בכחצי שעה את המשחק העלתה חרס בידם. אני סבור כי במקרה זה כמו במקרים אחרים בספורט יש לאפשר לאוהדי הכדורגל שומרי השבת לקחת חלק ולמנוע את הדרתם ממגרשי הכדורגל, על אחת כמה וכמה במקרה הזה בו מדובר באיחור המשחקים רק בחצי שעה לטובת קהל גדול של אוהדים.

5. לשמחתי הרבה, בארבע השנים האחרונות עת שימשת כשרת התרבות והספורט שמת דגש משמעותי על נושא הדרת אוכלוסיית שומרי השבת בענפי הספורט השונים. אני בטוח כי גם במקרה הזה פנייתי תיפול על אוזניים קשובות.

6. יותר מששמרו ישראל על השבת, השבת שמרה על ישראל.

7. לתשובתך הדחופה בעניין אודה".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]